Jarní stezka s tajenkou

02/04/2024

Na ,,škaredou středu‘‘ před velikonočními prázdninami neměl nikdo z dětí 0. – 3. třídy důvod se mračit, neboť je tento den během dopoledne čekala pohodová společná aktivita – Jarní stezka s tajenkou. Skupinky smíšené z kluků i holčiček z různých tříd se opatrně rozběhly po okolí školy i školní zahradě, aby zde nacházely nějakou z 15 karet s otázkami  - vždy s jarním či velikonočním symbolem. Děti volily vždy písmenko vybrané u jedné ze tří odpovědí, všechna pak zapsaly na tajenkovou kartu k daným znakům, aby tak sestavily její znění. Zkušení čtenáři trpělivě pomáhali těm začínajícím. Jaká zvířátka se na jaře probouzí ze zimního spánku, která rostlina v tomto období kvete nebo co je symbolem Velikonoc, to děti věděly s jistotou. Ale tipnout si obrázek larvy slunéčka sedmitečného jim dalo zabrat, tak byly paní učitelky podle potřeby nápomocné. Kdo tajenku ,,Dá-li nebe deštíčka, bude pěkná travička‘‘ zvládl vyplnit rychleji, další čas pak kreslil na chodník křídami kraslice a jiné velikonoční obrázky nebo pozoroval čapí pár, který se od předchozího večera zabydloval a opravoval hnízdo na komíně bývalé školní kotelny. Nakonec se každá třída předvedla přednesem jiné velikonoční koledy a pak přáním hezkého jara všem.