Den plný her

14/03/2024

Den plný her – 1.3.2024

Poslední den před jarními prázdninami patřil v přízemí naší školy deskovým hrám. Děti z 1. až 3. třídy i paní učitelky donesly do školy různé typy her a karet, představily si vzájemně legrační, vzdělávací, logické i zábavné hry. Objevily se: Dobble, Člověče, nezlob se, Ubongo, , Mikádo, Jméno, město, věc, různá pexesa, Blechy, Hádej, kdo?, Piškvorky, Aktivity a další tradiční i nové hry. Děti si sestavily skupinky, vysvětlily si potřebná pravidla a s chutí se pustily do hraní. Všemožné hry podpořily spolupráci mezi dětmi, rozvíjely i slovní zásobu, procvičily postřeh a hlavně bavily. Nejprve si zahrály se spolužáky, poté navštívily kamarády v sousedních třídách a prostřídaly své soupeře. Rozmanitý výběr aktivit poskytl dětem možnost si vybrat hru podle vlastních schopností, a tak zažívat radost z úspěchu, ale i si vyzkoušet něco nového, trénovat rychlost nebo hledat vhodnou strategii. Den plný her si všichni určitě rádi zopakují.