Recitace – Dětská scéna

29/02/2024

Školní rok se přehoupl do druhého pololetí, v němž postupně probíhají dovednostní, sportovní a vědomostní soutěže.

První možností k porovnání svých schopností měli žáci, kteří se rozhodli představit se recitací vybrané poezie. V pátek 23. února se se svými naučenými básničkami předvedli v malé tělocvičně ti, kterým se recitace nejlépe povedla při absolvování třídních kol. Celkem přednášelo 40 recitátorů včetně skupinového vystoupení dětí z předškolní třídy. Děti si zvolily básničky takových oblíbených autorů jako jsou např. Emanuel Frynta, Miloš Kratochvíl, Jan Vodňanský, Jiří Žáček, Pavel Šrut a mnozí další. Učitelská porota neměla vůbec jednoduché vybrat ty nejlepší na ,,bednu“, všichni si totiž zasloužili velkou pochvalu.

I. kategorie – 1. třída:       1. místo – Julie Mrázová

2. místo – Ela Kubová

3. místo – Pavel Sebera

II. kategorie – 2. a 3. třída: 1. místo – Karolína Brabcová

2. místo – Vít Šandera

3. místo – Adam Plášil, František Hajdekr

III. kategorie – 4. a 5. třída: 1. místo - Adéla Turková

2. místo – Leonardo Bihary

3. místo – David Kučera, Martin Kouba

Možnost uspět v okresním kole ve Strakonicích tentokrát získali K. Brabcová, V. Šandera a A. Turková, určitě jim 14. března budeme držet pěsti.