POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Informace pro rodiče
Organizace školního roku 2012/2013 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích PDF Print E-mail
Období školního vyučování ve školním roce 2012/2013 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 3. září 2012.
Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2013.
Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2013.
Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 25. října a pátek 26. října 2012.
Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 22. prosince 2012 a skončí ve středu 2. ledna 2013.
Vyučování začne ve čtvrtek 3. ledna 2013.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 1. února 2013.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

4. 2. - 10. 2. 2013
Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy,
Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město
11. 2. - 17. 2. 2013
Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín,
Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov, Karviná
18. 2. - 24. 2. 2013
Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův
Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek
25. 2. - 3. 3. 2013
Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ,
Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové,
Teplice, Nový Jičín
4. 3. - 10. 3. 2013
Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava,
Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek,
Náchod, Bruntál
11. 3. - 17. 3. 2013
Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem,
Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk,
Opava, Jeseník

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března a pátek 29. března 2013.
Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2013 do neděle 1. září 2013.
Období školního vyučování ve školním roce 2013/2014 začne v pondělí 2. září 2013.

Zápis do 1. ročníku základního vzdělávání proběhne dle § 36 odst. 4 školského zákona od 15. ledna do 15. února 2013. Tento termín se vztahuje na školy všech zřizovatelů.

Ve školním roce 2012/2013 se v základních školách vyučuje ve všech ročnících podle školních vzdělávacích programů (ŠVP) připravených podle Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání (RVP ZV). Předchozí vzdělávací programy Základní škola, Obecná škola a Národní škola již nejsou v platnosti.


 
Zápis do první třídy - leden 2012 PDF Print E-mail
Oznamuji Vám, že zápis do 1. ročníku do Základní školy v Bavorově se bude konat
v tyto dny:
pátek 20. ledna 2012 od 13,00 do 18,00 hodin
sobota 21. ledna 2011 od 9,00 do 11,00 hodin

Zápis se uskuteční v budově školy – přízemí vpravo, I. třída. Vchod do školy je v zadní části budovy.
K zápisu se dostaví děti, které dovršily k 31. 8. 2012 šesti let, v doprovodu alespoň jednoho ze zákonných zástupců. (K zápisu se dostaví i děti, které měly odklad školní docházky). Rodiče, kteří budou žádat pro své dítě odklad školní docházky, si vyzvednou, vyplní a odevzdají při zápisu ve škole příslušnou žádost. Žáci narození od 1. 9. do 31.12 2006 mohou být na přání rodičů zapsáni nezávazně. Přijetí či odklad školní docházky jsou podmíněny doložením doporučení z PPP.
O odkladu školní docházky rozhoduje podle § 37 odst. 1 školského zákona ředitel školy. Podle § 37 odst. 1 školského zákona odloží začátek povinné školní docházky na základě písemné žádosti zákonného zástupce dítěte doložené doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení nebo odborného lékaře. Odborným lékařem způsobilým posoudit zdravotní stav dítěte pro účely odkladu začátku povinné školní docházky může být v konkrétním případě také dětský lékař nebo praktický lékař pro děti a dorost, a to zejména v situacích, kdy k odložení začátku povinné školní docházky dojde z důvodu celkové tělesné nezralosti, častého onemocnění apod. V případě, že je dítě v lékařské péči z důvodu jiných zdravotních obtíží, je třeba trvat na tom, že takové posouzení by měl provést odborný lékař, který se na tuto konkrétní oblast specializuje, tedy např. alergolog, neurolog, kardiolog apod. Ředitel rozhodne o odložení začátku povinné školní docházky v případě, že jedno z posouzení bude kladné.

K zápisu je nutno přinést:


rodný list dítěte
občanský průkaz zákonného zástupce dítěte
libovolné výtvarné práce dítěte
dotazník pro rodiče žáka I. třídy

Případné dotazy budou zodpovězeny na tel. 383 390 333, mobil 731 145 881
Alois Gribáč ředitel ZŠ


 
OSTRÝ 2011 – tábor SRPDŠ PDF Print E-mail
A byly tu prázdniny. Základní vlastností prázdnin je, že strašně rychle utíkají… A tak přiběhl začátek srpna a vedoucí tábora už napadaly opravdu poslední nápady, chystaly se pomůcky i odměny a táborová trička. Napjatě byly sledovány dlouhodobé předpovědi počasí.
Hlavní vedoucí Jana Čechová přesouvala jména dětí mezi chatkami a oddíly. Kolik nás nakonec letos bude? Do tábořiště u rybníka Ostrý, žblunkajícího kousek od Blatné, přijelo 34 dětí z bavorovské školy s několika kamarády odjinud. Všichni táborníci po příjezdu prošmejdili své chatky a žadonili o koupání v rybníku ještě když jim starostlivé maminky vybalovaly věci do skříněk. Bylo tu už potřetí hezky. Jen si neumím představit, že bych měla chatu k odpočinku v sousedství tábora plného klubek vřeštících dětí.
Starší zkušení táborníci a tábornice se hned ujali nováčků a společně vybírali jména oddílů a vymýšleli oddílové pokřiky. Celý týden pak na jídlo pana kuchaře chodilo s Janou a Markétou Čížků deset Puberťáků, se Stáňou a Martinem Kotyzů jedenáct Růžových panterů a s Lenkou a Martinou Vlčků třináctičlenná Parta z Ostrého. Pokřiky Vám jistě táborníci odříkají na požádání. O naše zdraví se pečlivě starala Jarmilka Hucková a hladký chod tábora zajišťovali Eva Brabců s Vlastou a Libor Petrášek.
Čekaly nás procházky do lesa s trochou přírodovědného opakování, vyrábění dárečků v jídelně za tichého šumění deště, sportování a vodní hrátky na sluníčku. Čas plynul podle programu na nástěnce, střeženého dvojicemi hlídek z „muchomůrky“ u vjezdu do tábora. Vedoucí občas zákeřně bodovali pořádek v jednotlivých chatičkách. Ve středu jsme všichni vyrazili pěšky do blízké Blatné. Po zasloužené svačině v zámeckém parku jsme krmili krásné velké daňky. Protože bylo pod mrakem a foukal vítr, nefotili jsme se letos v táborových tričkách, ozdobených technikou savování a trochou vlastní fantazie. Ve sklepení paní baronky jsme navštívili výstavu „Erbovní bestie“. To byla ta pravá příprava na noční bojovku! Skoro všichni táborníci prošli sami světýlky svíček značenou trasu skrz les, kde slyšeli neobvyklé zvuky, potkali tajemnou zahalenou paní s lebkou, aby se nakonec podepsali na glejt u kostlivce. Huuu…
Když ráno zas vše vypadalo známě a bezpečně zopakovaly se táborové dovednosti (uzlování, topografie a zdravověda) a táborníky čekala Opičí dráha i Dobývání pevnosti Boyard. Každý den si zapomnětlivé děti udržovaly kondici dřepováním. I když nebyly rodičům návštěvy doporučovány, jednu milou návštěvu jsme přece pohostili. Po návratu z výletu s námi v táboře pobyl starosta Bavorova pan Fenc s manželkou a dcerou Simonkou, která se nám podepsala do Knihy hlídek.
Po všech zážitcích se blížil konec tábora a muselo se doplnit z okolních lesů dřevo na druhý velký táborák. Některé děti se už těšily na bavorovskou pouť a tak jsme jim ještě jeden „cirkus“ dopřáli. Odpoledne před táborákem se role táborníků a vedoucích vyměnily! Neinformovaný pozorovatel pak mohl vidět jak dospělí, pronásledovaní houfem dětí, běhají za chatkami, hází míč do rybníka či bojkotují narychlo svolaný nástup. Musím děti ze všech oddílů pochválit za připravený program. Moc jsme se při Opičí dráze, šipkované s diplomy i „židlované“ pro dospěláky nasmáli. Zkušenější pozorovatel by mohl vidět jednotlivé vzorce chování, které obě skupiny převzaly. A to si pište, že nás po tom týdnu fakt bavilo zlobit….
Po buřtování u ohýnku jsme se při sledování krásného velkého a dlouhého ohňostroje stali dětmi všichni. No prostě, byly to prázdniny …
Lenka Kulíková


 
Organizace školního roku 2011/2012 PDF Print E-mail
Období školního vyučování ve školním roce 2011/2012 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve čtvrtek 1. září 2011. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno v úterý 31. ledna 2012. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 29. června 2012.

Podzimní prázdniny připadnou na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2011.
Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. prosince 2011 a skončí v pondělí 2. ledna 2012. Vyučování začne v úterý 3. ledna 2012.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 3. února 2012.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:

6. 2. - 12. 2. 2012
Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov, Karviná

13. 2. - 19. 2. 2012
Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek

20. 2. - 26. 2. 2012
Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

27. 2. - 4. 3. 2012
Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál

5. 3. - 11. 3. 2012
Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

12. 3. - 18. 3. 2012
Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 5. dubna a pátek 6. dubna 2012.
Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 30. června 2012 do neděle 2. září 2012.

Období školního vyučování ve školním roce 2012/2013 začne v pondělí 3. září 2012.

 
Čtení pomáhá PDF Print E-mail
Fakta o projektu Čtení pomáhá /www.ctenipomaha.cz/

* Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři.
* Každé dítě, které se zapojí do projektu, získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, který bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Knihy

* Knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů (3.–5. třída, 6.–9. třída, střední škola).
* Účastnit se mohou i žáci 1. a 2. tříd, kteří zvládnou samostatně přečíst vybrané knihy. Zařazeni budou do nejmladší kategorie.
* V každé kategorii bude k dispozici minimálně 20 knih k přečtení. Cílový stav je minimálně 100 knih v každé kategorii
* V nejmladší a střední kategorii vybrala první knihy veřejnost v anketě O nejlepší knihu pro děti a mládež. Do ankety nominuje knihy odborná porota v čele se Zdeňkem Svěrákem. Pro nejstarší kategorii vybrala knihy odborná porota přímo.

Hlasování o nejlepší knihu pro děti a mládež

* Projekt Čtení pomáhá společně s Českou televizí, MF DNES, Lidovými novinami a iDnes.cz vyhlásil soutěž o nejlepší knihu pro děti a mládež.
* Výchozí knihy pro hlasování vybrala odborná porota, jejímž předsedou je Zdeněk Svěrák a členy Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a zástupci partnerů projektu. Se svými nominacemi však mohli přijít i všichni hlasující.
* Vítězem v kategorii 3.–5. třída je kniha Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové
* Vítězem v kategorii 6.–9. třída je kniha Malý princ od Antoine de Saint-Exupéry
* Nejvíce hlasů mimo nominované knihy v kategorii 3.–5. třída obdržela kniha Pippi Dlouhá punčocha od Astrid Lindgrenové
* Nejvíce hlasů mimo nominované knihy v kategorii 6.–9. třída obdržela série knih Hraničářův učeň od Johna Flanagana

Charity

* Charity, kterým budou moci čtenáři věnovat své kredity, bude projekt Čtení pomáhá vybírat ve spolupráci s Fórem dárců, renomovanými neziskovými organizacemi a partnery.
* Předpokládáme, že ročně podpoříme více než 100 charitativních projektů celkovou sumou 10 milionů korun. V každém okamžiku bude v projektu k dispozici pro hlasování minimálně 10 charit. Tím bude zajištěno, že peníze se k potřebným dostanou dříve. Po úspěšném naplnění charity bude nabídka doplněna o další.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 Next > End >>

Page 5 of 6

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS