POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
Pomáháme zvířátkům – 2. třída PDF Print E-mail
Zima – čas, kdy se mění příroda. Děti si užívají sněhu, ve škole se učí o změnách počasí, o zvířatech, o ptácích, ale také o tom, jak se mohou samy zapříčinit o zlepšení podmínek pro lesní zvěř, aby přečkali zimu. A tak se děti rozhodly, že pomohou. Doma si nachystaly dobroty, které do krmelce patří a vydaly se na cestu do nedalekého lesa. Do krmelce děti zvířátkům nachystaly seno, jablka, mrkev. Pod krmelec daly pár kousků kaštanů a ptáčkům zavěsily dobroty v kouličkách. Z celé akce měly nesmírnou radost. Nezapomínejme na zvířátka v lese, a to hlavně v zimě .
 
Mravenčí království – 2. třída - prosinec 2018 PDF Print E-mail
 
V pondělí 10. prosince jsme vyrazili do Prachatic do ekologického centra Dřípatka. Tamější lektoři připravují pro děti spoustu zajímavých zážitkových programů. Tentokrát jsme měli možnost nahlédnout do tajů mravenčího života. Celý program byl velice poučný a poutavý. Děti se naučily hodně nových věcí, které si jistě budou dlouho pamatovat.
 
Mikulášská nadílka 2018 PDF Print E-mail

Začalo to ve čtvrtek 29. listopadu. Už od první vyučovací hodiny jsme šli na věc. Ano, pečení perníčků. Ze školní kuchyňky se linula úžasná vůně těchto malých lahodných dobrůtek. Když perníčky vychladly, začali jsme je zdobit. Bílou sladkou polevou jsme kreslili na perníčky jako Picasso. Z hnědých kousků se najednou vyklubaly čtvrtky a ze sáčku s polevou štětce a barva. Po zaschnutí „barvy“ jsme je zabalili a počkali do soudného dne.

Je to tady, Mikuláš!

Všichni se po dlouhých přípravách na dnešek těšili, ale zároveň byli nervózní. Když jsme se převlékli, najednou se na hodinách objevilo 7.40. Zvoní. Vycházíme z kuchyňky, všude je rachot a směřujeme do první třídy. Mikuláš zaklepal na dveře, otevřel a nedočkaví čertíci vlétli do třídy jako namydlený blesk. Je vidět, že jsou prvňáci na naší škole takzvaní bažanti. Mají vyděšené výrazy, ale když promluví Mikuláš, strach opadne. Poté co jsme odešli, tak už byl slyšet smích a povyk ze třídy. Následovala druhá, třetí a tak dále. Obešli jsme všechny třídy, vystrašili paní ředitelku a paní zástupkyni, domluvili našim drahým učitelům, učitelkám. Pak jsme vyrazili, směr školka. Pobyli jsme chvíli u prcků. Následoval obecní úřad, obchod s barvami atd.

Myslím si, že si všichni tento den i pečení perníčků užili a že nám zůstanou tyto jedinečné vzpomínky po celý život.

                                                                                           Jan Pícha 9. třída

 
Pečení perníčků a mikulášská nadílka 2018 PDF Print E-mail

Perníčky jsme pekli ve čtvrtek 29. listopadu. Nejdříve jsme vyváleli těsto, které zadělala Ela. A pak už jsme začali vykrajovat. Měli jsme všechny možné formičky, třeba i tučňáky a soby. Jelikož jsme byli kreativní, vytvořili jsme i perníčky ve tvaru krávy, lachtana a panáčka se sobí hlavou. Pak si kluci zahráli na pekaře a dali perníčky péct. Paní učitelka svěřila míchání polevy Matějovi, což bylo odvážné, poněvadž jsme mu ji všichni tajně ujídali. Naštěstí té polevy bylo dost. Nakonec jsme perníčky spočítali a samozřejmě jich pár snědli.

Jako Mikuláš, čerti a andělé jsme 5. prosince obešli všechny třídy. Rozdali jsme perníčky a i nějaké to uhlí a přečetli černou a bílou listinu. Ačkoliv jsme pár dětí rozbrečeli a my samotní jsme málem brečeli horkem, bylo to fajn a užili jsme si to.

Poté jsme rozdali nějakou tu nadílku ve školce, navštívili obecní úřad a vyslechli si pár písniček. Byli jsme v lékárně, v pletárnách a obchodech. Nějakým nedopatřením jsme zapomněli zajít do knihovny. Naše paní kuchařky jsme také navštívili. A i když jsme byli unavení, někteří se chystali na večerní nadílku. Myslím si, že jako Mikuláš, andělé a čerti jsme uspěli a možná za rok si vzpomeneme na hezkou akci naší třídy a vlastně i školy.

                                                                                     Simona Fencová 9. třída

 
Betlém - prosinec 2018 PDF Print E-mail
Abychom trochu nasáli předvánoční atmosféru, dopřáli jsme si v páté třídě příjemný kulturní zážitek. Při tvořivé dílně jsme si se členy divadla ŠUS vyrobili vánoční loutku a pak jsme spolu s ostatními žáky prvního stupně shlédli divadelní představení Betlém.


 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS