POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
Den dětí - květen 2016 PDF Print E-mail
Lezení v pavoučí síti o Dni dětí zvládli i ti nejmenší

Užít si pohodové odpoledne a oslavit v předstihu Den dětí mohl ten, kdo se v neděli 29. května vydal na bavorovské koupaliště, aby si v jeho areálu se svými ratolestmi trochu zasportoval a sešel se s přáteli. Sehraný tým dospělých složený z našich pedagogů, zástupců MC Růžička, MěÚ Bavorov a parta starších žáků přichystaly pro příchozí kamarády deset soutěžních disciplín, které absolvovali ti nejmenší již od tří let. Jednotlivá stanoviště byla rozseta v příjemném stínu košatých dubů i vzrostlých olší. Rodiče doprovázeli své potomky při plnění jednotlivých úkolů, většinou měli na starost soutěžní kartu, do níž děti sbíraly razítka. Sportovní disciplíny, slalom s míčem, skákání s balónem mezi koleny nebo přeskakování a podlézání překážek, nedělaly většinou nikomu žádné problémy. Soutěžící si dobře poradili také s přenášením malého míčku na lžíci, obratně se vypořádali i s proskakováním textilního žebříku a zručně navlékali korálky. Lov dřevěných rybek někoho trochu potrápil, ale nakonec si bonbón za každý splněný úkol vysloužili všichni. Nejobtížnější bylo však zdolání odborně postavené lanové dráhy, zvláště pavoučí síť dávala malým sportovcům zabrat. Obavy z výšky však za pečlivého dohledu dospělých a patřičného jištění překonali i ti nejmladší. Sladkou tečku za zcela vyplněný soutěžní lístek získali všichni zúčastnění. Celé rodiny si následně užívaly zbytek teplého dne na lavičkách při opékání buřtů a vzorné obsluze provozovatele koupaliště.
 
Jak jsme oslavili Den matek - květen 2016 PDF Print E-mail
Druhou květnovou neděli mají svátek naše maminky. Za jejich každodenní péči a starost jim žáci druhé třídy poděkovali svým vystoupením na besídce, která se konala 5. května. Děti s paní učitelkou přichystaly pro své maminky pohoštění, vyrobily si kulisy potřebné pro vystoupení, převlékly se do kostýmů, vyzdobily třídu a vyrobily drobné dárečky. Pro maminky si děti připravily scénku Výlet do vesmíru. Létalo se z jedné planety na druhou. Děti přednášely básničky, zpívaly písničky a také trochu tancovaly. Hlavně ale byly rády, že se na ně maminky přišly podívat. Děti jim s radostí předaly vyrobené dárečky a odměnily sladkou pusou. Děti vykouzlily úsměvy na tvářích nejen svým maminkám, ale i jejich sourozencům. Poděkování jistě patří maminkám za hojnou účast, ale i dětem za jejich práci a úsilí.
 
 
Exkurze za odpady - květen 2016 PDF Print E-mail
Každé pondělí firma Rumpold vyváží v Bavorově a okolí stovky popelnic plných odpadků a podle potřeby odvážejí i tříděný odpad z barevně rozlišených kontejnerů. 
Ale kde ty odpadky mizí? Co se s nimi děje dál? Na tyto otázky jsme našli odpověď v okolí Vodňan. Paní učitelka nám totiž zajistila exkurzi v sídle firmy Rumpold.

Tady nás uvítal pan Novák, zahltil nás spostou informací a ještě odpovídal na zvídavé otázky. Ve velké hale jsme viděli, jak se odpad třídí a dále zpracovává. Všude byly spousty papíru (zpracovávají ho zde až 16 druhů), plastů a polystyrénu. Vše zde drtí, šrotují a lisují a tím připravují pro jiné firmy materiál na výrobu různých užitečných věcí. Byl úžasný zážitek vidět všechny ty velké lisy a drtiče. Poté jsme se šli podívat na skládku. Zde končí odpadky, které se už nedají třídit a využít. Tady to moc příjemné nebylo. Popelářské vozy i další auta neustále navážely odpad , který velké bagry s kovovými koly neustále udusávaly. Skládka se zaplňuje a proto co nejvíce třiďte ! Cestou domů jsme ještě navštívili židovský hřbitov nad Pražákem, užili si nádherný rozhled ze Svobodné hory a kolem půl druhé jsme dorazili do Bavorova ke škole.
V.Kořínková, A.Vítovcová, L.Kouba, F. Svoboda
 
Pestrá hostina v první třídě - květen 2016 PDF Print E-mail
V rámci projektu "Ovoce a zelenina do škol" se děti z první až páté třídy mohou každý pátek těšit na dodávku další svačinky, kterou bývá jeden kus ovoce nebo zeleniny – stejný pro každého. V pátek 6. května nás však dodavatelé překvapili směsí několika různých druhů. U nás v první třídě jsme si ze všech plodů přichystali hostinu. Nejprve jsme ovoce i zeleninu pečlivě omyli, potom paní učitelka jednotlivé kusy rozdělila na daný počet dětí ve třídě. My jsme zatím chystali hezké stolování a zdobili si papírové prostírání. První den jsme si pochutnali na ovocném mixu, někteří z nás poprvé jedli karambolu, pomelo nebo granátové jablko. Druhý den byl na jídelníčku zeleninový salát z polníčku, rukoly a žlutých rajčat se zálivkou. Většině také chutnal kokosový ořech i jeho voda. Už jsme zvědaví, co nám přivezou příště.
 
Oslavili jsme Den Země - duben 2016 PDF Print E-mail
Celá škola si ve středu 27. dubna ověřila znalosti z přírody, když se u příležitosti nedávného Dne Země vydaly všechny třídy po soutěžní trase ve velké tělocvičně. Na osmi stanovištích si děti vyzkoušely, zda ovládají názvy lesních živočichů a přiřadí k nim obrázky jejich stop, rozlišují správně jednotlivé druhy obilovin a ví o jejich využití, uhodnou jména ryb našich vod či roztřídí jednotlivé druhy zeleniny, našeho či exotického ovoce. I ti nejmenší školáci z první třídy si již dokázali sami přečíst zadání úkolů nebo alespoň názvy zvířátek ze statku a jmenovali členy jejich rodin, s pomocí žáků deváté třídy i paní učitelky Marie Jandové vyplnili i křížovku s tajenkou. Nakonec ani nezáleželo na tom, kdo získal nejvíc bodů, bonbónem byli odměněni všichni. Některé třídy ještě zvládly úklid odpadků v okolí školy a zopakovaly si jejich třídění do kontejnerů správné barvy. Umíte to také?
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 10 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS