POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
O posvícení všechno to voní…- říjen 2016 PDF Print E-mail
V bavorovské tržnici to o farmářském posvícenském trhu 15. října opravdu vonělo báječně. Nebyly to jen obvyklé bramboráky zdejších hasiček nebo další tradičně nabízené cukrářské výrobky, ale tentokrát i houstičky a česnekové placky a také posvícenské hnětýnky. Ty přichystaly pro malé návštěvníky trhu kolegyně z mateřské školy, které je zde dětem pomáhaly zdobit. Pro školáky i dospělé si naše škola pod vedením p. uč. Marie Jandové připravila program o recyklaci a třídění odpadu, skládání puzzle i možnost rozdělit obrázky s přebytky z domácností do papírových kontejnerů správné barvy a druhu. Pod dohledem paní ředitelky Jany Sedláčkové si zájemci směli připravit krásnou podzimní dekoraci z vyřezané dýně. A nebylo to vůbec jednoduché! Tu největší však vcelku vystavovali členové zdejší ZO Českého zahrádkářského svazu spolu s mnoha dalšími výpěstky z letošní úrody. Toto všechno si naši žáci mohli prohlédnout hned následující pondělí. K vidění byla jablka několika odrůd, voňavé hrušky, rajčata a papriky různých tvarů a velikostí i další zelenina, nechyběly ani pestrobarevné jiřiny. Děti dostaly do školy zdravou výslužku v podobě jablek a některé zeleniny, část využily jako předlohu pro malování a na zbytku si pochutnaly. Zahrádkářům děkujeme!
 
9.třída na Stožci - říjen 2016 PDF Print E-mail
„Jsem z toho jelen"

První den zábavná výuka, pak výlet do Heidmühle a nakonec zábavný večer.

A druhý den – do lesa ven!

Klubíčko nás bavilo.
Házení a mluvení nás spravilo.
Vědomostí máme dosti
a hlavně žádné zlomené kosti.
„Úsměv." Cvak.
Paní učitelka zmáčkla spoušť jak drak.
Vtipné fotky máme
i pár vědomostí vám dáme.
          K. Černá, 9.tř.

Tentokrát jsme probírali vydru a jelena. Vzájemně jsme se pobavili našimi, někdy skutečně pozoruhodnými vědomostmi. Zřejmě nikdy nezapomeneme na Romanovu informaci: „Jelen má hlavu!“. Reakce naší třídní: „Jsem z toho jelen".
                              M. Holátová, 9.tř.
 
Exkurze do Třeboně - září 2016 PDF Print E-mail
Hurá! Už je to tady. No přece očekávaná exkurze do Třeboně a Jindřichova Hradce. Sluníčko se na nás smálo už od rána. Nasedli jsme do autobusu a pádili směrem na Třeboň. V Třeboni jsme se šli podívat na Schwarzenberskou hrobku. Paní učitelka Švrčková nám pověděla něco z historie. Novogotická stavba byla překrásná. Po vymetené cestičce jsme se vraceli po hrázi rybníka Svět do centra Třeboně. Na náměstí jsme se občerstvili a vhod přišla i dobrá zmrzka. Autobusem jsme se přemístili do Jindřichova Hradce. Zde jsme se šli podívat na Aqua show. Je to laserová vodní show při tónech hudby. Moc pěkné. Nesmíme zapomenout také na 15. poledník, procházející Jindřichovým Hradcem. Hodně z nás se zde vyfotilo. Odtud jsme se odebrali do muzea. Přenesli jsme se už do doby Vánoc. Krýzovy jesličky s koledami nám atmosféru Vánoc přiblížily. Děvčatům se v muzeu líbily staré šicí stroje a gobelíny, hlas Emmy Destinové nás vítal v jedné z komnat. Chlapcům se nejvíce líbila expozice z 2. světové války. Konec exkurze jsme završili společným foto u morového sloupu na náměstí.
                        Vaši sedmáci
 
Sportovní dopoledne s FK Vodňany - září 2016 PDF Print E-mail
Poslední letní pátek se vydali naši čerství školáci spolu s o rok staršími druháčky do Vodňan, aby zde prověřili své sportovní schopnosti. Na fotbalovém hřišti FK Vodňany se setkali se svými vrstevníky ze škol a školek zdejších i z blízkého okolí, mezi předškoláky našli i své kamarády z bavorovské mateřské školy a jejich paní učitelky - naše kolegyně. Představitelé vedení klubu zde za pomoci mladých fotbalistů přichystali pro děti dovednostní sportovní disciplíny s míčem - slalom mezi kužely, pokládání či sbírání balónů z plastových met, minifotbálek, hod míčů na cíl a přesné míření míčů do malých branek. Malí sportovci poměřovali své výkony jednotlivě, ve tříčlenných družstvech se stejně starými dětmi z jiné školy nebo jako třídní celky. Všichni se dobře bavili při skákání v pytlích i opičí dráze, intenzivně fandili hlavně při přetahování lanem. Nebylo důležité ani tak vítězství, jako sportovní nasazení a veselá atmosféra. Počasí bylo jako na objednávku, pitný režim zajistili organizátoři, děti si vysloužily drobné odměny. Takže hodnocení: za jedna!
 
Školní akademie - květen 2016 PDF Print E-mail
Čtvrtek, 26. 5. 2016, 18 hodin. Bavorovský kulturní dům doslova praská ve švech.
Za několik okamžiků začíná školní akademie. Poprvé po mnoha letech strávených na zdejší škole nejsem třídní učitelkou a nesmírně se těším, jak si onu atmosféru školního vystoupení vychutnám dole v hledišti. Bez napětí a nervozity, jak to zvládne moje třída.
Akademie začíná úvodním slovem paní ředitelky Jany Sedláčkové. A pak už se na jevišti prostřídá devět tříd, gymnastický kroužek a oddělení školní družiny.
I ten největší škarohlíd musel uznat, že se akademie opravdu vydařila. Všechna vystoupení byla nádherná. Asi nejoriginálnější to měli sedmáci. Přišli totiž s něčím novým – se stínohrou.
Ale co takoví prvňáčci? Co ti se museli naučit textu! Mnozí dospělí by to nezvládli. Druháčci, naši nejpočetnější, se zase sotva vešli na jeviště. Ale moc jim to v rolích kuchtíků a kuchtiček slušelo.
A tak bychom mohli chválit všechny třídy i oddělení školní družiny.
Úplně všem se to náramně podařilo!
Je třeba si uvědomit dvě zásadní okolnosti. Vystoupení na naší škole nacvičuje každý třídní. Většina z nich nemá žádné vzdělání v oboru dramatickém, hudebním či tanečním, tak jako ho mají učitelé ze základních uměleckých škol. A tak například nacvičuje matikářka nebo fyzikářka.
A také se do vystoupení zapojují úplně všechny naše děti. Na mnohých školách si vybírají jen ty talentované. U nás se zapojí nějakým způsobem každý.
Všem proto patří velké poděkování: dětem, jejich učitelům, vychovatelkám školní družiny, ale i mnohým rodičům, kteří se podíleli na přípravě kostýmů.
M. Švrčková

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 9 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS