POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
Školení o pololetních prázdninách - únor 2017 PDF Print E-mail
V posledních několika letech rok co rok stejný rituál. Nejdříve rozdávání pololetního vysvědčení s datem 31. ledna v multikině v Českých Budějovicích. A pak alespoň jeden volný den pololetních prázdnin. Když se tento den spojí s víkendem, dá se už něco podniknout. Třeba pěkná lyžovačka na horách.
Všechny třídy v pátek 3. února osiřely. Až na jednu. Do lavic 6. třídy usedl celý učitelský sbor, vychovatelky školní družiny, dokonce i zástupkyně školní jídelny.
Vedení školy zajistilo velice zajímavé a hlavně přínosné školení, které se týkalo poskytování první zdravotnické pomoci. S touto problematikou se učitelé ve škole velmi často setkávají.
Školení vedla ta nejpovolanější. Zdravotní záchranářka Mgr. Klára Zavadilová pracující již dlouho u Záchranné služby Prachatice. Bylo zřejmé, že během let nabyla ve svém oboru bohaté zkušenosti. V první řadě se učitelé seznámili, jak zastavit masivní krvácení nebo resuscitovat jedince se ztrátou vědomí. Součástí školení byla i praktická část, při které si učitelé mohli vše vyzkoušet na cvičných figurínách.
Na závěr si už jenom přát, abychom se do podobných situací dostávali co nejméně. A případně ošetřovali pouze nějaké to škrábnutí nebo lehké naražení.
 
Na karneval dorazily i filmové hvězdy PDF Print E-mail
Na karneval dorazily i filmové hvězdy
Karnevalové veselí zahájila v kulturním domě v sobotu 4. února odpoledne dětská diskotéka v režii energického šaška a jeho pomocnice Fiony. Hned po odstartování akce pořádané učiteli a SRPDŠ při naší základní škole se taneční plocha zaplnila vlasatými princeznami, ohebnými Spidermany, neohroženými piráty i námořníky v pruhovaných úborech, krásnými Elsami a vílami, bojovnými ninji i množstvím různých zvířátek, dorazily i světové hvězdy filmových pláten – Harry Potter a Tintin. Klikatící se had z tancechtivých masek se proplétal mezi přihlížejícími dospěláky na parketu i v přísálí, děti procházely pod branami z rukou ochotných rodičů, aby se v příštích okamžicích mohly představit všem příchozím přímo na jevišti. Neúnavný klaun zval na pódium skupinky i jednotlivce a vyzvídal na maskách jejich jména a věk. Všichni si po přehlídce vysloužili papírovou karnevalovou medaili i sladkou odměnu a taneční rej pokračoval v rytmu diskotékových melodií. Kocour v botách i parádivé kočičky si tentokrát s nosatými myškami dobře rozuměli, břišní tanečnice se vlnily na všechny strany. Strašidelní kostlivci a čarodějnice s klobouky, i ostatní - od batolat až po nejstarší školáky si užili dovádění na sále. Následovalo plnění dovednostních disciplín, soutěže s jablky a nácvik mazurky, při níž si na své přišli i mnozí tatínkové a maminky. Malé lékařky a zdravotnice i drobní policisté dohlíželi na pořádek na parketu i při hrátkách s nafouknutými balónky. Závěrečnou tečkou se stal ohňostroj z třpytivých karnevalových konfet, kterých si určitě každý odnesl ve vlasech či oblečení aspoň trochu domů na památku na hezké odpoledne. Večerní setkání maškar se odehrálo za vzorné obsluhy řádových sester v ,,Božím baru“ a zvučných tónů živé kapely. Originální převleky za Otíka a pana Pávka, hroznová vína a pestré květiny získaly v soutěži o nejlepší masku přední pozice, ale ani pirát dozajista z Karibiku, děsivá upírka, ctihodné jeptišky, Homer a Marge Simpsonovi a další maskovaní neodešli s prázdnou. Dík patří sponzorům obou akcí i všem, kteří je podpořili svou pomocí či účastí.

 
Zimní radovánky se třeťáčky - leden 2017 PDF Print E-mail
Přišlo zimní období, ale venku to vypadalo, jako by paní Zima někde usnula. Děti s napětím čekaly, jestli už konečně začne sněžit nebo bude mírná zima, jako po několik let zpátky. Tak se v naší třídě, alespoň při výtvarné výchově a pracovních činnostech, vyrábělo a malovala o sto šest. Třídu nám zaplnily obrázky sněhuláků, tučňáků, zimních rukaviček, sněhových vloček. Sníh byl zkrátka jen na obrázcích. Přesto jsme si řekli, že by bylo potřeba se na zimu pořádně připravit. Rozhodli jsme se, že pomůžeme ptáčkům, a že jim vyrobíme předčasné dárečky k Vánocům. Využili jsme naší školní, zbrusu novou kuchyňku a práce mohla začít. Protože je nás velký počet, museli jsme se rozdělit na dvě party. Děvčata začala a musím říci, že se vařečky hned bezostyšně chopila (tímto děkuji všem maminkám za přípravu do života ). A tak jsme vařili, míchali a plnili formičky. Když přišli na řadu chlapci, nestačila jsem se divit. Ke sporáku se hrnuli všichni. Hrozně je to bavilo. Snad jediné zklamání pro ně bylo, že je to tak rychle hotové. U naší společné práce jsem plesala nad tím, jak si dokáží v těchto situacích děti pomáhat. Dílo bylo hotové a stačilo jen naše vánoční ozdoby pro ptáčky pověsit.
Hned po vánočních prázdninách jsme se společně vydali do Prachatic na nám již známou Dřípatku. A protože nás vaření pro ptáčky tak bavilo, řekli jsme si, že zkusíme i pečení. Byly to nezapomenutelné hodiny plné nových poznatků. Děti si úplně samy vyzkoušely, jak se peče chléb. Místnostmi se linula vůně čerstvě upečeného chleba, za okny se chumelilo a my byli šťastní. Za odměnu si děti nakoupily a pak už vláčkem hurá domů.
Paní Zima nám začala přát a sněhu začalo přibývat. Využili jsme tedy kopeček na konci Bavorova a šlo se bobovat. Teplota byla tak akorát i na stavění sněhuláků, a také jednoho prasátka – snad pro štěstí. Teploty ale začaly klesat pod bod mrazu a rybníky kolem Bavorova se začaly plnit dětmi. Byl by hřích, abychom se o tuto skvělou zábavu nechali připravit. A tak jsme vyrazili. Děti bruslily, klouzaly, hrály hokej a závodily. Je skvělé, když se hodiny tělesné výchovy dají obohatit o zimní radovánky.
 
Netradiční vysvědčení - leden 2017 PDF Print E-mail
Opět je tady pololetí. Jako každý rok se naše škola vypravila do multikina do Českých Budějovic. Ráno jsme už nemohli dospat. Moc jsme se těšili. My velcí jsme jeli zhlédnout pohádku Anděl Páně 2 a my malí film Zpívej. Ráno nás překvapilo počasí, vše bylo obaleno do ledové krusty. V multikině už bylo ale příjemně. Nemohli jsme si nechat ujít velké krabice s popcornem a k pití colu. To už prostě patří do multikina. Pohádka – no prostě božská a Zpívej, to bylo také úžasné. Domů jsme si odváželi krásné zážitky a k tomu vysvědčení. Příští rok zase.
Žáci ZŠ Bavorov
 
Soutěžní radovánky na ledu - leden 2017 PDF Print E-mail
Lednová ladovská zima svádí milovníky chladného počasí k zimním sportům. I málo zasněžený kopec ,,Prasečák“ posloužil našim žákům k dovádění na sáňkách, bobech i dalších plastových vozítkách dnešní doby. Mrazivé dny poskytly na rybnících malým i velkým lákavé lední plochy pro bruslení. V naší škole není nikdy od nápadu daleko k jeho realizaci, a tak se v sobotu 28. ledna sešli děti i dospělí na Písařovském rybníku, aby si užili radování ze soutěží i jízdy na ostrých břitech svých bruslí nebo ti nejmenší jen na tzv. kačenkách. Lavičky na přezouvání a rozlehlý prostor pro závodící nadšence připravila zaměstnanci i technika zdejšího MěÚ pod vedením pana místostarosty, pomocnou ruku sportovce při aktuální úpravě ledové plochy pro tuto akci přiložil i jeden tatínek. V šesti disciplínách si více či méně zdatní bruslaři a bruslařky vyzkoušeli slalom mezi kužely, předvedli hokejové dovednosti, sbírali předměty na čas, jezdili ve dvojicích i balancovali s míčem na tácku. K získání sladké odměny a medaile pro nejlepšího bruslaře či nejlepší bruslařku, tedy úplně pro všechny, bylo třeba ještě projet kruhovou a osmičkovou dráhu, a pak už si každý užíval volný pohyb dle chuti a potřeby. Ochotným maminkám děkujeme za pomoc při odměňování dětí bonbony na jednotlivých soutěžních stanovištích, vytrvalým tatínkům patří pochvala za povzbuzování svých potomků a případnou oporu. K zápolení se nakonec odhodlali i dospěláci, pro změnu hlasitě podporovaní svými ratolestmi. Všem přišel pak k chuti domácí jablečný závin a vánočka vlastní starostovy výroby a zahřál je teplý čaj z kelímků, které si každý označil nebo pomaloval podle své fantazie. Opozdilí příchozí využili sklizené prostory k volným jízdám, hokeji nebo dovádění ve skupinkách. Celé rodiny i se psími mazlíčky si užily slunečné odpoledne a dokonce došlo i na opékání buřtů na hrázi rybníka. Vytrvalci zůstali na ledu téměř do setmění a všichni už se těší na druhý ročník RADOVÁNÍ NA LEDU.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS