POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
Yamaha koncert - květen 2017 PDF Print E-mail
Yamaha koncert zvedl žáky ze židlí!
V pátek 8. května 2017 se v Kulturním domě v Bavorově rozezněly tóny hudebníků a zároveň učitelů z koncertní školy Yamaha v Českých Budějovicích. Koncert patřil všem žákům místní ZŠ a MŠ. Hudebníci nejdříve uvedli dvě písně na rozproudění nálady a poté následovaly soutěže, týkající se toho, kdo z žáků pozná hudební nástroj – elektrickou kytaru, basovou kytaru, klávesy a bicí. Žák, který uhádl, si mohl odnést sladkost jako malou odměnu a velkou odměnu v podobě toho, že si směl nástroj sám vyzkoušet. Dále žáci hádali ukázku z filmu Osobní strážce či soutěžili o nejlepší tanečníky, přičemž je odměna též neminula. Vzácným hostem koncertu byl bývalý žák z Bavorova, který si s kapelou zazpíval. Tu čest měla i paní ředitelka ZŠ. Zpěvačka všechny přítomné po celou dobu koncertu pobízela, aby se zapojili do zpěvu, tance, což se jí také povedlo. Žáci byli nadšeni a na konci se loučili na pódiu jako praví hudebníci.

 
Co víme o přírodě? - duben 2017 PDF Print E-mail
Pondělí 24. dubna patřilo u nás ve škole připomínce Dne Země. Šesťáci připravili se svou třídní učitelkou M. Jandovou ve velké tělocvičně pro celou školu deset stanovišť, na kterých jejich mladší i starší kamarádi plnili úkoly z oblasti přírody a její ochrany. Menší děti si trochu lámaly hlavy s druhy obilovin a luštěnin nebo s fotosyntézou, ovoce a zeleninu ale třídily na jedničku. Další body mohla soutěžní družstva složená ze 4-5 dětí získat za znalosti při třídění odpadu do kontejnerů správných barev, rozdělování jedlých a nejedlých či jedovatých hub, sestavování potravních řetězců lesních živočichů nebo poznatky o stromech a keřích v pexesu. Poznávačka ryb, skládání puzzle nebo křížovka s názvy ovoce se školákům většinou dařily. Paní učitelky dětem někdy trochu napověděly, ale za rok si nové poznatky už mnozí budou určitě pamatovat. Některé z připravených soutěžních úkolů využili dětští organizátoři opět pod vedením třídní učitelky na květnovém Farmářském trhu v bavorovské tržnici, kde si kromě dětí zasoutěžili i dospělí. Pro ty nejmenší návštěvníky byl připraven navíc lov papírových rybek.
 
Velikonoce - duben 2017 PDF Print E-mail
Velikonoční výzdoba z dovedných rukou našich žáků
Komu ještě výzdoba pro nadcházející svátky jara v sobotu 8. dubna chyběla, určitě si vybral z pestré nabídky na Farmářském velikonočním trhu v tržnici v areálu Panského domu. Tradičnímu zboží regionálních prodejců zde konkurovaly rozmanité výrobky žáků naší základní školy a školní družiny, které děti za dohledu pedagogů chystaly na prodejní výstavu již od ledna. Ušáci vytvoření z voňavého sena, březových polínek, barevného papíru nebo ušití z pytloviny, kraslice všech možných velikostí a druhů a ostatní dekorace představující velikonoční a jarní symboly šly na ,,dračku“ a určitě o svátcích zkrášlily a potěšily domácnosti rodičů, příbuzných i ostatních zákazníků. Prodávající děti si v praxi za přítomnosti učitelů vyzkoušely nabídku i prodej zboží, počtářské dovednosti i manipulaci s penězi. Finanční obnos získaný prodejem výrobků se opět stane příspěvkem na další výtvarné materiály, odměny pro děti a podobně. Prostorná zahrada v sousedství tržnice po sobotním trhu na dlouho neosiřela. O následujícím pondělí jsme ve spolupráci s naším MěÚ přichystali pro školáky i mladší děti hledání vajíček a zdobení větviček opentlenými pouchlaty. Za vybarvenou kraslici si děti vysloužily sladkou odměnu a mohly ochutnat jidáše vlastnoručně pečené panem starostou. Dospělé nejvíc potěšily hřejivé jarní paprsky. Nazdobené proutky pak putovaly na bavorovské náměstí i do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde se staly součástí sváteční výzdoby.


 
Křehká krása Velikonoc - duben 2017 PDF Print E-mail
Křehká krása Velikonoc a krasobruslařské představení

Na konci března vyrazili žáci naší školy do Strakonic. Jejich prvním zastavením byla výstava nazvaná Křehká krása Velikonoc instalovaná v Kapitulní síni strakonického hradu, kde mohly děti obdivovat velikonoční kraslice nazdobené různými technikami, ale i vystavené masopustní převleky.

Poté se žáci přesunuli na Zimní stadion na Křemelce. Zde byl pro ně připravený program strakonického oddílu krasobruslení nazvaný Letem světem mezi hvězdami stříbrného plátna.
Představení přeneslo děti do kouzelného filmového světa. Na lední ploše se střídaly postavy z českých i zahraničních filmů a seriálů: Piráti z Karibiku, Simpsnovi, Harry Potter, Šíleně smutná princezna, Charlie Chaplin, Shrek a další.
Jednotlivá čísla byla oceněna bouřlivým potleskem, ale naši školáci byli nejvíce pyšní na vystoupení svých dvou spolužaček – Karolíny a Marušky Sekyrových.
 
Škola Zdravé pětky - březen 2017 PDF Print E-mail
Během měsíců února a března proběhl na 1. i 2. stupni naší školy program Zdravá pětka. Tento projekt je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy zaměřený na zdravý životní styl v oblasti zdravého stravování. Děti se při této příležitosti dozvěděly zajímavé informace o výživovém talíři i o tom, že každý orgán v těle má jiné nároky na živiny. Program děti seznámil s 5 základními principy zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin. Během tohoto projektu se ukázalo, že si děti nejsou u některých potravin jisté, zda je zařadit mezi zdravé nebo nezdravé. Děti na 1. stupni si lektorka rozdělila do skupinek, které sbíraly body plněním soutěžních úkolů. Nakonec si děti připravily zdravou svačinku. Pro žáky 2. stupně byla připravena dvouhodinovka vaření v naší nově zrekonstruované kuchyňce. Žáci si připravili studené party pohoštění. Žáci opět pracovali ve skupinách, dozvěděli se užitečné informace o kombinaci zdravých potravin a chutí, naučili se jednoduché triky ze studené kuchyně i zásady správného stolování.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS