POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
Stožec - říjen 2017 PDF Print E-mail
VIII. tř.

Jednoho podzimního rána se naše třída společně s paní učitelkou A. Rychtářovou a M. Švrčkovou vydala na nádraží v Bavorově, abychom odjeli na Šumavu do Ekologického centra Stožec. Cesta vlakem trvala téměř dvě hodiny. Projížděli jsme nádhernou šumavskou krajinou. Vlak dorazil do stanice Stožec, kde jsme vystoupili. Nádraží bylo zmodernizované. Ekologické centrum nebylo daleko, jen pár minut cesty. Stožcem protéká Studená Vltava, která je opravdu velmi chladná. U ekologického centra nás přivítala milá paní Markéta. Vysvětlila nám, že objekt je stará Schwarzenberská hájenka, která je po celkové rekonstrukci, kdy z hájenky vzniklo ekologické centrum. Při vstupu do centra nás zaujaly historické schody, jejich praskání nás večer pěkně vystrašilo. Oběd jsme si dovezli z domova a pochutnali jsme si na něm. Posilnit jsme potřebovali, neboť nás čekal výstup ke Stožecké kapli a někteří z nás zvládli i výstup na Stožeckou skálu. Po návratu do Stožce okolo 6. hodiny večer jsme šli na výbornou večeři do restaurace Pstruh. Před večerkou byl volný program, čas na společenské hry. Druhý den ráno jsme měli bohatou snídani, po které jsme si sbalili věci a pokračovali v další výuce. Dopoledne byl pro nás připraven výukový program na téma „Vydra“. Pěkně jsme si zasoutěžili. Okolo poledne jsme nastoupili do vlaku směr Bavorov. Dvoudenní pobyt v Ekologickém centru Stožec se nám moc líbil a už se těšíme na další.
 
Mladý záchranář - říjen 2017 PDF Print E-mail

Hasičský záchranný sbor Strakonice ve spolupráci se Základní školou Bavorov, Klubem svazu CO, Policií ČR pořádal dne 2. října 2017 soutěž: „Mladý záchranář – Dokaž, co umíš!“ v areálu ZŠ Bavorov.

Radost, smích a zábava provázela celé dopoledne jednotlivé soutěžící.

Cílem soutěže bylo získání či doplnění znalostí, dovedností a praktických návyků pro poskytování pomoci sobě a druhým v případě nouze. Soutěž vhodným způsobem doplňuje výuku témat "Ochrana člověka za mimořádných situací". Soutěž je připravena pro žáky základních škol, a to ve dvou věkových kategoriích: žáci 1. - 5. ročníku ZŠ a žáci 6. - 9. ročníku ZŠ.

Děti soutěžily v 9 soutěžních disciplínách, a to: možnost hašení jednotlivých druhů materiálů přenosnými hasicími přístroji, prostředky improvizované ochrany dýchacích cest, očí a povrchu těla, správné sbalení evakuačního zavazadla, test odborných znalostí, topografie, reálné používání linek tísňového volání, hod na cíl granátovou atrapou a srážení plechovek proudem vody ze džberové stříkačky.

Děti si tak mohly v praxi vyzkoušet teorii, kterou se učí v hodinách jako je vlastivěda, zeměpis a před soutěží si s učiteli oživují učivo. Prvňáčci se disciplín neúčastnili, jelikož jsou zde noví. Jednotlivá stanoviště si prohlédli s paní učitelkou a vyzkoušeli si džberovku i hod granátem. Vítězové získali sladkou odměnu.

 
Projekt Edison- září 2017 PDF Print E-mail

týdnu od 11. do 15. září 2017 proběhl na ZŠ Bavorov projekt EDISON. Naši žáci měli možnost poznat mladé lidi odlišných kultur ze všech koutů světa a seznámit se s jejich kulturou a tradicemi.

V rámci projektu naši školu navštívila skupina pěti vysokoškolských studentů ve věku 20-29 let. Jednalo se o čtyři dívky z Thajska, Íránu, Jordánska a Turecka a jednoho chlapce z Gruzie. Tuto rozmanitou skupinu doplnil i host školy reprezentující americký kontinent, a to Mexičan žijící v Českých Budějovicích.

V pondělí 11. 9. 2017 proběhlo slavnostní zahájení projektu v tělocvičně školy. Stážisty nejprve uvítala paní ředitelka a pan starosta Bavorova. Poté se slova ujali žáci a stážistům zazpívali lidovou píseň Kdyby byl Bavorov. V průběhu dne pak následovaly prezentace, které si pro žáky připravili zahraniční studenti. Žáci čtvrté až deváté třídy tak měli možnost seznámit se s jednotlivými zeměmi. Dorozumívacím jazykem byla angličtina a žáci tak měli skvělou příležitost procvičit si své jazykové dovednosti. Dozvěděli se zajímavé informace o zemích z Evropy, Asie i Ameriky. Rozšířili si znalosti nejen v oblasti geografie a historie, ale také se seznámili s jejich kulturou, tradicemi a gastronomií. Děti si poslechly tradiční hudbu. Naučily perský tanec, tradiční svatební tanec z Turecka či salsu z Latinské Ameriky. Na oplátku se pak stážistům dostalo fundované prohlídky města Bavorov. Žák Jan Salivar (9. třída) si pro stážisty připravil zajímavý výklad v angličtině o historii města.

V úterý 12. 9. 2017 pak probíhaly besedy a konverzační kroužky se žáky šesté až deváté třídy. Žáci si pro zahraniční studenty připravili otázky v angličtině a sami pak s nimi dělali rozhovory.

Ve středu 12. 9. 2017 probíhala multikulturní a interaktivní akce Cesta kolem světa v tělocvičně školy. Všichni zde měli možnost vidět typické předměty z Mexika, Thajska či Jordánska. Dozvěděli se zajímavosti z daných zemí, vyzkoušeli si tradiční mexické oblečení a sombrero. Největším lákadlem byly ochutnávky tradičních pokrmů a nápojů. Žáci vyzkoušeli cukroví a čaj z Jordánska, thajské nudle, íránské sladkosti, mexické nachos se salsou či turecký jogurtový nápoj.

Ve čtvrtek 13. 9. 2017 se osmá a devátá třída spolu se stážisty vypravila na pěší túru na zříceninu hradu Helfenburk.

V pátek proběhl sportovní, taneční a hudební den v tělocvičně školy. Kluci i děvčata si zahráli fotbal s Victorem z Mexika či basketball s Bekou z Gruzie. Aya z Jordánska hrála na kytaru a zpívala s žáky populární písně. Shiva z Iránu a Deniz z Turecka pak učily dívky tancovat. Všichni se také naučili tančit salsu od tanečního mistra z Mexika. Na závěr proběhlo slavnostní zakončení projektu. Celá škola poděkovala stážistům za úžasný týden. Ukončení bylo zpestřeno skvělým koncertním vystoupením žáka deváté třídy Matěje Tomana, který zahrál na housle. Žáci pak měli možnost stážistům předat dárky a vyfotit se s nimi. Týden plný zážitků a zajímavých setkání byl ukončen tím, že celá škola tančila salsu.

Velký dík patří učitelskému sboru, žákům deváté třídy a jejich rodinám, které se postaraly o stážisty a zpestřily jejich odpolední program tak, aby se také oni měli možnost poznat naší českou kulturu.

Projekt byl uspořádán ve spolupráci s mezinárodní studentskou organizací AIESEC pod záštitou Ministerstva školství ČR.

Podklady připravila Mgr. Markéta Gregorová

 
Energie pro budoucnost - červen 2017 PDF Print E-mail
 


 
Den otců s dětmi - červen 2017 PDF Print E-mail

Den otců s dětmi 1.,2. a 3. třídy
Úderem 17. hodiny odstartovalo ve čtvrtek 15. června sportovnědovednostní klání pro správné chlapy – tatínky, dědečky, strejdy, dospělé bratry,… u příležitosti oslavy Dne otců. Více než dvacítka mužů se svými či svěřenými ratolestmi z 1. až 3. třídy si zasoutěžila v 10 disciplínách rozesetých v areálu před školní družinou. Pánové různého věku si otestovali své fyzické schopnosti na ,,opičí dráze“ a při chůzi po ,,šlápotách“, zručnost si ověřili při škrábání brambor do chystané gulášové polévky i při skládání origami nebo navlékání barevného náramku. Dobře naladění soutěžící si procvičili maminkovské činnosti jako je oblékání miminek, česání copánků, výběr vhodných ingrediencí do bábovky nebo věšení dětského prádla a sbírali tak postupně potřebná razítka pro zaplnění hrací karty. Za odměnu pak získali papírovou kravatu pro 100% tátu nebo prima chlapa, kterou jim děti vybarvily podle své fantazie. Došlo i na společné míčové hry a nakonec nastal čas pro opékání buřtíků a ochutnání nefalšované kotlíkové gulášové polévky. Povedla se na jedničku, nezbyla ani lžíce!

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 6 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS