POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
Přivítali jsme Bovýska - leden 2018 PDF Print E-mail
Poslední lednový pátek nás svou návštěvou překvapil Bovýsek – plyšový maskot společnosti Bovys, která v našem regionu zajišťuje dodávku pro evropský projekt podpory zdravé výživy "Ovoce a zelenina do škol". Během jeho krátké prezentace si děti zasoutěžily ve znalostech více či méně obvyklých plodů v hádankovém kvízu. Některé druhy netradičního ovoce či zeleniny nebylo úplně jednoduché poznat, ale díky návodným znakům je děti nakonec dokázaly určit. Za odměnu získaly od panáčka pexesa s danou tématikou.


 
Proměny ve vodní živly - podzim a zima 2017-8 PDF Print E-mail
Třetí listopadová středa odstartovala každoroční plavecký výcvik žáků 3. a 4. třídy. Čekalo na ně 10 lekcí v plaveckém bazénu v Prachaticích pod odborným dohledem místních plavčic a plavčíků. Díky správnému vedení a podpoře plaveckých pomůcek se od počátku do konce všechno obešlo bez obav z vody. Hodinu od hodiny se naši vodouchové zlepšovali ve správném dýchání, plaveckých stylech, potápění, lovení předmětů a jiných aktivitách. Skupinové plavání a soutěžení mnohé hecovalo ke stále lepším a lepším výkonům, zaslouženou odměnou byla relaxace ve vířivce. Poslední dvě hodiny děti závodily a užívaly si vodních her, za své výkony obdržely tradiční ,,mokrá vysvědčení“.

 
Cimbálovka hrála lidovky i rock - leden 2018 PDF Print E-mail
Až ze Zlína dorazila do naší školy v pondělí 15. ledna cimbálová muzika Réva, aby nás všechny překvapila svým žánrově pestrým repertoárem. Že je možné na cimbál, housle, klarinet a kontrabas zahrát kromě lidových písniček také klasickou hudbu, jazz i rock, to si dovedl představit málokdo. V podání cimbálovky zazněly ve velké tělocvičně pohádkové melodie, legendární Beatles i Smetanova Vltava. Děti si zasoutěžily ve znalostech hudebních nástrojů i autorů skladeb, ty nejmenší trochu vystrašil Jožin přímo z bažin. Nakonec se téměř všichni roztančili při oblíbených Kabátech.
 
Vánoční přípravy v naší škole - prosinec 2018 PDF Print E-mail
Kdo by se netěšil na Vánoce? Nejvíc ze všech se stromečku a dárků nemohou vždy dočkat naši nejmladší školáci. Již následující den po obchůzce Mikuláše s jeho bíločernou družinou jsme ve středu 6. prosince pokračovali v adventních přípravách obvyklými vánočními dílnami pro děti z 1. až 3. třídy a pozvaní byli tradičně i předškoláčci se svými rodiči. Ve třech učebnách se vyrábělo, stříhalo, lepilo, zdobilo,..., ale i povídalo, ochutnávalo cukroví a v závěru akce také zpívalo. Všichni si domů odnášeli pestrou vánoční dekoraci a příjemnou náladu. V průběhu celého prosince se v každé třídě postupně objevily voňavé nazdobené stromečky, sváteční dekorace a děti si vzájemně chystaly drobná překvapení. Poslední den před zimními prázdninami se vyrábělo tentokrát na druhém stupni, mladší děti si těšení na nadílku zpestřily společným hudebním a pohybovým vystoupením v malé tělocvičně. Zatímco ti nejmenší ladili své hlásky, objevila se i pod jejich stromečkem nadílka – všichni prvňáčci si vysloužili nové pero a nadšení nebralo konce. Také v ostatních třídách nebyla o radost nouze. Dárečky, sváteční stolování, zkoušení vánočních tradic, zpívání koled a společné hry všechny naladily na nadcházející nejkrásnější svátky v roce.
 
Dobrodružný výlet do Sladovny - leden 2018 PDF Print E-mail
Nový kalendářní rok zahájila 2. i 3. třída společným výletem do písecké Sladovny – Galerie hrou, kde je čekaly dvě interaktivní aktivity. První byla stálá expozice dřevěného Mraveniště, kde se děti mohly převléknout za mravence a v dlouhých tunelech si vyzkoušet život těchto pilných tvorů. Kromě pohybových možností se děti z informačních panelů také dozvěděly fakta a zajímavosti ze života tohoto hmyzu. Ve druhé části se děti staly hrdiny dobrodružného divadelního představení – sourozenci se lvím srdcem. Díky efektním animacím se všechny postupně zapojily spolu s herci do boje a pomohly jim zvítězit nad zlým vládcem v pohádkové zemi Nangijale.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS