POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
Báseň Stožec - říjen 2018 PDF Print E-mail
 
Stožec

Jeli jsme tam poněkolikáté.
Bylo to tam suprové.
Šli jsme spát až ve tři.
Měli jsme oči jako sůvičky.
Na snídani jsme jedli müsli,
brali jsme je z velké misky.
Vyskytuje se tam rys.
Kolem nás létal obtížný hmyz.
Každý, kdo má rád zvířata,
ten tam určitě pochvátá.
S lektorkou Markétou se každý
vše doví.
Škoda jen,
že příště už nepojedem.

9. třída
 
„Mladý záchranář v akci“ - září 2018 PDF Print E-mail
... je soutěž pořádaná Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje a Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje, která vhodně doplňuje výuku Ochrana člověka za mimořádných událostí. Cílem akce je, aby žáci zábavnou formou získali základní znalosti a dovednosti potřebné k zvládání běžných rizikových situací (hrozeb každodenního života) i mimořádných událostí. Budou připraveni obstát v krizových situacích a postarat se o sebe i své blízké.
Plnění disciplín na stanovištích:
1 Evakuační zavazadlo
2 Stříkání ze džberové stříkačky
3 Požární příprava
4 Improvizované prostředky osobní ochrany
5 Hod granátem na cíl
6 Topografie
7 Střelba ze vzduchovky
8 První pomoc
9 Policie ČR – test
Žáci si tak mohli v praxi vyzkoušet teorii, kterou se učí v hodinách. Prvňáčci se disciplín neúčastnili, jelikož jsou zde noví. Jednotlivá stanoviště si prohlédli s paní učitelkou Fencovou a vyzkoušeli si džberovku i hod granátem. Žáci se na soutěž připravují v některých hodinách jako je vlastivěda, zeměpis a před soutěží si s učiteli oživují učivo. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, mladší a starší. Vítězové obou kategorií získali sladkou odměnu.
 
Cesta do mytologie - září 2018 PDF Print E-mail
Na konci září vyrazili naši čtvrťáci a třeťáci do písecké Sladovny. Zde byl pro ně připravený program nazvaný Cesta do mytologie. Děti byly ohromeny čarovným krajem fantastických příběhů, bájných zvířat a léčivých rostlin. V divadelních kulisách se samy ponořily do světa mytologie. Pokusily se osvobodit jednorožce, porazit bazilišky a v kůži mořských panen doplavaly až na ostrov vlkodlaků. Nakonec se jim podařilo projít bažinou a zasadit semínko nového života.
Všichni se těší na to, co pro ně Sladovna chystá příště.

 
Ekocentrum Stožec - září 2018 PDF Print E-mail
V prvním zářijovém týdnu se žáci třetí a čtvrté třídy vypravili na Šumavu. Po příjezdu do Stožce se ubytovali v bývalé myslivně, která je jedním z center ekologického vzdělávání. Programy SEV Stožec jsou vždy přizpůsobeny věku žáků, a pokud to jen trošku jde, stráví děti většinu pobytu v krásné šumavské přírodě.

Letos byli čtvrťáci hravou formou seznámeni s Národním parkem Šumava, třeťáci se vydali na Stožeckou kapli, prošli část pralesa a po cestě plnili úkoly. Večerní programy byl zpestřením celého pobytu a připravily si ho třídy samy. Společné zážitky z přespávání utužily kolektiv a i teď jsou stále zdrojem veselých historek.

Tak příští rok, Šumavo, zase ahoj.
 
Vodácký kurz - červen 2018 PDF Print E-mail
Náš vodácký kurz byl naplánován na dny 13., 14. a 15. června. Projevil se zákon schválnosti. Několik týdnů nespadla „ani kapka“. Leč 13. 6. vytrvale pršelo. Přesto jsme přišli ráno do školy v plné výbavě a vyčkávali, zda se počasí umoudří. Měli jsme sjíždět Otavu. Během dopoledne jsme se dozvěděli nepříjemnou zprávu. Otavu sjíždět je nemožné! Naši vedoucí proto změnili plán. Pojedeme sjíždět Vltavu. Tam zákaz neplatil.

Takže ve čtyři hodiny odpoledne jsme konečně vyrazili vlakem do Vyššího Brodu. Asi že bylo 13., i po cestě nás potkaly další komplikace. V Číčenicích nám průvodčí zamávala plácačkou, hupsla do vlaku, který tudíž odjel bez nás. Museli jsme čekat na další. Pan učitel Václavík nás zabavil zajímavou hrou“Uhhh“.

Přibližně po hodině jsme odjeli dalším vlakem a dorazili šťastně do kempu ve Vyšším Brodě.

Po večeři, nákupu sladkostí a sólovém zpěvu pana učitele s naším přizvukováním jsme konečně zalehli. Učitelé nám zabavili telefony. To bylo neštěstí, museli jsme si povídat mezi sebou a pak sladce usnout.

Ráno jsme se nasnídali, připravili rafty a vyrazili na Vltavu. Jelikož jsme mrzli, zastavovali jsme všude, kde se dalo, na kávu nebo na čaj. A také na sebe navlékli další vrstvu oblečení a vůbec neřešili, čí je který kus. Dalším cílem byl kemp Pískárna za Rožmberkem. Ujeli jsme zdárně asi 30 kilometrů. Na této cestě se také vykoupal první člen naší vodácké skupiny.

V kempu se všichni usadili na barelech a čekali, než se stany postaví. To se bohužel nestalo. Pak dívky úspěšně stany postavily, na rozdíl od chlapců, kteří toho nebyli schopni. Po zpěvu u ohýnku jsme zalezli do stanů a při spánku málem umrzli.

Poslední den jsme úspěšně sjeli všechny jezy a značně unavení jsme naši výpravu ukončili v Rájově. Pak autobusem do Českých Budějovic a pak vlakem do Bavorova.

I když nám počasí moc nepřálo, na vodáckém kurzu se nám moc líbilo.

Žáci 8. třídy
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS