ZŠ Bavorov chystá přípravnou třídu pro školní rok 2022/23, jejímž cílem je připravit budoucí prvňáčky na zdárný vstup do 1. ročníku ZŠ. Více čtěte  v Informacích pro rodiče.

Vyhledat

Ostatní akce
Plavecký výcvik - únor - duben 2022 PDF Print E-mail
Po dvouleté přestávce způsobené opatřeními spojenými s pandemií kovid se letos konečně děti dočkaly plaveckého výcviku. Přečtěte si, jak některé z nich popisují své zážitky v rámci mezipředmětových vztahů (ČJ-TV).

Kristýnka Bayerová, 4. tř.:

Výcvik probíhal v Prachaticích v plaveckém bazénu od února do dubna od 9:30 do 11:00 hod, celkem deset lekcí.

Den začínal tím, že jsem přišla do školy a měli jsme jednu vyučovací hodinu. Teprve potom jsme jeli na plavání objednaným autobusem. Před výcvikem jsme se v šatnách svlékli a šli do sprchy. Po oblečení plavek nás čekal u bazénu společný nástup, kde se kontrovala docházka. Byli jsme rozděleni do skupin podle toho, jak umíme plavat.

Já jsem byla vybrána do té nejlepší skupiny. Plavali jsme hodně bazénů a učili se a procvičovali různé plavecké styly. Také jsme trénovali skoky do vody po nohách i šipku. Další aktivitou bylo potápění a splývání. Používali jsme u toho různé pomůcky. V naší skupině proběhly i závody volným stylem. Já jsem plavala prsa a skončila jsem na čtvrtém místě. Poslední hodinu jsme měli volnou zábavu.

Po zakončení každé hodiny jsme se vysprchovali, osušili, oblékli věci a holky ještě vyfénovaly, vlasy. Před odjezdem zpět do školy jsme si mohli něco koupit v bazénovém občerstvení. Po návratu zpět do Bavorova nás čekal oběd ve školní jídelně. Byla jsem pokaždé hladová jako vlk. Po obědě jsme šli do školy na odpolední vyučování. Měli jsme vždy vlastivědu a přírodovědu.

Plavání mě velmi bavilo, ale téměř po celou dobu jsem byla zmrzlá jako rampouch. Vždycky jsem se těšila do vířivky, že se aspoň na chvilku ohřeju. Problém mi také dělalo to, když mi natekla voda do nosu. Na závěr jsem dostala moc pěkné plavecké vysvědčení se samými jedničkami. Škoda, že nám loňský plavecký kurs zrušila kovidová opatření.


Štěpán Sebera, 4. tř.:

Plavecký výcvik probíhal na plaveckém stadionu v Prachaticích. Jezdili jsme plavat každý čtvrtek v termínu od 10. února do 28. dubna. Podle toho nám i paní učitelka upravila rozvrh hodin. Ve čtvrtek jsme se první hodinu učili. Měli jsme matematiku a někdy český jazyk.

Potom jsme šli na náměstí na autobus. Jeli s námi i třeťáci. V autobuse jsme si mohli pouštět písničky na mobilu. Cesta nám rychle utíkala.

Autobus nás vysadil na parkovišti u plaveckého bazénu. Prošli jsme kolem recepce a šli se převléct do šaten. Kluci a holky měli šatnu zvlášť. My kluci jsme měli zelenou a holky červenou. Když jsme se svlékli, museli jsme se jít osprchovat před vstupem do bazénu.

Při výcviku jsem byl v první skupině. Chodím totiž ještě plavat každý pátek do plaveckého školy, která je také v Prachaticích. Tak si myslím, že jsem mrštný jako štika. Během plavání jsme se učili styly plavání například kraul a znak. Když jsme měli volnou hodinu, tak jsme mohli dělat co chceme. Třeba skákat na deskách, stavět si z nich lodě, lovit pod vodou nebo jít do vířivky.

Po výcviku jsme se zase museli nazí osprchovat a obléct. Potom jsme si mohli koupit v bufetu nějakou dobrotu. Moc mi tam chutnal muffin a také jsem si kupoval různé sladkosti.

Když jsme šli do autobusu, už jsem měl hlad jako vlk a těšil se na oběd. Ve škole jsme šli rovnou na oběd. Po obědě jsme šli do třídy a učili se ještě dvě hodiny. Měli jsme vlastivědu a přírodovědu.

Plavecký výcvik se mi líbil. Všichni jsme dostali vysvědčení. Závodil jsem s Vašíkem a porazil ho.

 
Výlet na Haniperk PDF Print E-mail
Hned první školní týden jsme se třeťáky vyrazili na nedalekou rozhlednu Haniperk. Počasí bylo krásné, cestou jsme pozorovali přírodu. Les byl plný hub a plodů a sluníčko krásně hřálo. Cestou jsme si vyprávěli zážitky z prázdnin.
Z rozhledny byl vidět Bavorov s naší školou i okolní vesnice, ze kterých do bavorovské školy dojíždíme.
 
Hry a klamy - únor 2020 PDF Print E-mail
Hry a klamy je oblíbená interaktivní výstava ze science centra IQPARK Liberec.
Znáte rychlost své reakce, umíte provést kuličku složitým labyrintem, prolnout svůj obličej s obličejem svého kamaráda nebo číst Braillovým písmem? Už jste si s někým šeptali na dálku dvaceti metrů? To nejsou čáry a kouzla, ale malá část toho, co jsme si vyzkoušeli na výstavě Hry a klamy ve Vodňanech. Výstava v sobě kombinuje hru, zábavu i poučení a zahrnuje více než sedmdesát interaktivních exponátů, které jsou určeny k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. U výstavy platí heslo "DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ JE PŘIKÁZÁNO!", protože co si vyzkoušíte, tomu porozumíte. Věda je zábava!
                                        6. třída
 
Za pohádkou a pro vysvědčení do Vodňan -leden 2020 PDF Print E-mail
Ve čtvrtek 30. ledna jsme pro žáky naší školy zorganizovali tradiční završení prvního pololetí na filmovém představení. Tentokrát nám vyšli vstříc v MěKS Vodňany, kde pro děti připravili promítání nové české pohádky Zakleté pírko. Malí i velcí školáci kromě celého děje s nadšením sledovali hlavně scény natočené na Helfenburku, a tak se po skončení pohádka dočkala zaslouženého potlesku. Zakončením svátečního dopoledne bylo předávání pololetního vysvědčení, které zde děti převzaly z rukou třídních učitelek. Hlavně prvňáčci byli plni očekávání, neboť to bylo jejich úplně první vysvědčení a jejich radost z jedniček nebrala konce. V ostatních ročnících si žáci i žákyně vysloužili zhodnocení jejich vědomostí, pokroků, úspěchů a snahy, pro některé však byly uvedené známky signálem, že mají i co vylepšovat. Do konce roku však zbývá dost času na nápravu, tak ať se to všem povede!
 
Karnevalová sobota 18.1.2020 PDF Print E-mail
Velkou událostí naší školy a SRPDŠ je každoročně karneval. Ten letošní si v sobotu 18. ledna užily děti od batolat až po velké školáky, kteří pomáhali s organizací akce. Masky různých zvířátek, pohádkových i zámeckých bytostí, indiáni, kovbojové, supermani nebo zombíci, šaškové či představitelé rozmanitých profesí se zapotili u diskotékových tanců, naštěstí při nich sněhulák Olaf ani trochu neroztál. Celou akcí děti i dospělé provázeli dva klauni, masky se včas dozvěděly, kdy se zahájí soutěž o pestré dětské ceny nebo klání v dalších hravých disciplínách. Taneční prostor byl vyzdobený výtvarnými pracemi žáků školy, které obdivovali i návštěvníci večerního pokračování maškarády. Naším velkým přáním v příštím roce je větší účastí dospělých návštěvníků podpořit a zúročit aktivitu a velkou snahu dospělých i dětských organizátorů akce ve prospěch našich žáků.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 26

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS