Vítejte v novém roce 2022. Přejeme všem přátelům školy pohodu, klid a hodně školních a pracovních úspěchů.

Ostatní akce
Výlet na Haniperk PDF Print E-mail
Hned první školní týden jsme se třeťáky vyrazili na nedalekou rozhlednu Haniperk. Počasí bylo krásné, cestou jsme pozorovali přírodu. Les byl plný hub a plodů a sluníčko krásně hřálo. Cestou jsme si vyprávěli zážitky z prázdnin.
Z rozhledny byl vidět Bavorov s naší školou i okolní vesnice, ze kterých do bavorovské školy dojíždíme.

Hry a klamy - únor 2020 PDF Print E-mail
Hry a klamy je oblíbená interaktivní výstava ze science centra IQPARK Liberec.
Znáte rychlost své reakce, umíte provést kuličku složitým labyrintem, prolnout svůj obličej s obličejem svého kamaráda nebo číst Braillovým písmem? Už jste si s někým šeptali na dálku dvaceti metrů? To nejsou čáry a kouzla, ale malá část toho, co jsme si vyzkoušeli na výstavě Hry a klamy ve Vodňanech. Výstava v sobě kombinuje hru, zábavu i poučení a zahrnuje více než sedmdesát interaktivních exponátů, které jsou určeny k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. U výstavy platí heslo "DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ JE PŘIKÁZÁNO!", protože co si vyzkoušíte, tomu porozumíte. Věda je zábava!

Za pohádkou a pro vysvědčení do Vodňan -leden 2020 PDF Print E-mail
Ve čtvrtek 30. ledna jsme pro žáky naší školy zorganizovali tradiční završení prvního pololetí na filmovém představení. Tentokrát nám vyšli vstříc v MěKS Vodňany, kde pro děti připravili promítání nové české pohádky Zakleté pírko. Malí i velcí školáci kromě celého děje s nadšením sledovali hlavně scény natočené na Helfenburku, a tak se po skončení pohádka dočkala zaslouženého potlesku. Zakončením svátečního dopoledne bylo předávání pololetního vysvědčení, které zde děti převzaly z rukou třídních učitelek. Hlavně prvňáčci byli plni očekávání, neboť to bylo jejich úplně první vysvědčení a jejich radost z jedniček nebrala konce. V ostatních ročnících si žáci i žákyně vysloužili zhodnocení jejich vědomostí, pokroků, úspěchů a snahy, pro některé však byly uvedené známky signálem, že mají i co vylepšovat. Do konce roku však zbývá dost času na nápravu, tak ať se to všem povede!

Karnevalová sobota 18.1.2020 PDF Print E-mail
Velkou událostí naší školy a SRPDŠ je každoročně karneval. Ten letošní si v sobotu 18. ledna užily děti od batolat až po velké školáky, kteří pomáhali s organizací akce. Masky různých zvířátek, pohádkových i zámeckých bytostí, indiáni, kovbojové, supermani nebo zombíci, šaškové či představitelé rozmanitých profesí se zapotili u diskotékových tanců, naštěstí při nich sněhulák Olaf ani trochu neroztál. Celou akcí děti i dospělé provázeli dva klauni, masky se včas dozvěděly, kdy se zahájí soutěž o pestré dětské ceny nebo klání v dalších hravých disciplínách. Taneční prostor byl vyzdobený výtvarnými pracemi žáků školy, které obdivovali i návštěvníci večerního pokračování maškarády. Naším velkým přáním v příštím roce je větší účastí dospělých návštěvníků podpořit a zúročit aktivitu a velkou snahu dospělých i dětských organizátorů akce ve prospěch našich žáků.

Interaktivní prohlídka Jihočeského divadla - leden 2020 PDF Print E-mail
Víte, co dělá choreografka nebo kašér?
Víte, kde v divadle najdete nápovědu?
Zajímalo by vás, co se děje v divadle, když se zrovna nehraje?

Naši čtvrťáci už to vědí! Nechali se provést labyrintem divadelních chodeb v roli režiséra, herečky nebo osvětlovače, zahráli si společně zábavnou hru o divadle. Měli možnost postavit se na „prkna, co znamenají svět“, ale i nahlédnout za oponu či vlézt si do divadelního propadla. Prozkoumali tajuplné zákulisí se všemi rekvizitami, kulisami a kostýmy.

Děti opravdu s chutí pronikaly to tajů divadelního světa. Interaktivní prohlídka Jihočeského divadla byla pro všechny úžasným zážitkem, největší dojem v nich však zanechala možnost navštívit zkoušku baletního souboru. Z bezprostřední blízkosti mohly děti pozorovat tanečníky a tanečnice z mnoha zemí světa, kteří právě pod vedením slavného choreografa, tanečníka a režiséra Petra Zusky pracovali na netradičním ztvárnění známého lyrického a humoristického příběhu o nezkrotné, vychytralé lišce Bystroušce. Všichni se shodli, že by představení Rádio Liška Bystrouška, které vychází ze spojení pohybového divadla a hlasu Karla Högera, jenž původní příběh Rudolfa Těsnohlídka namluvil, určitě v budoucnu rádi navštívili.

Děkujeme lektorům programu paní Kecové a panu Piskačovi, že nás na této zajímavé cestě divadelním světem doprovázeli.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>