POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Ostatní akce
Vydařená akce zdejších sportovců - květen 2019 PDF Print E-mail
Třetí květnový pátek na nastoupily bavorovské fotbalové hřiště sportovně oblečené děti z předškolní třídy MŠ spolu s našimi prvňáky a druháky. V rámci projektu Můj první gól, který je organizovaný Fotbalovou asociací České republiky a je zaměřený na podporu náborové činnosti fotbalových klubů a začínající mladé fotbalisty a fotbalistky, připravili místní mladí fotbalisté a další členové zdejšího klubu pod vedením předsedy TJ Sokol Bavorov Jiřího Kulíka dopoledne plné fotbalových, herních a sportovních disciplín. Za asistence žáků školy se na deseti stanovištích malí sportovci po skupinách střídali a vyzkoušeli si na vlastní kůži fotbalový trénink i další pohybové aktivity. Zda z někoho vyroste jednou opravdová fotbalová hvězda, ukáže čas. Detailně připravenou akci paní učitelky i děti zhodnotily nadšeným pokřikem a poděkováním za medaile a dárečky.
 
Orlovec říční aneb AJ s rodilou mluvčí - červen 2019 PDF Print E-mail
Žáci páté třídy měli tento týden možnost slyšet anglický jazyk v podání rodilé mluvčí. V úterý 11.6. 2019 navštívila naši třídu paní Gil Bomber, která žije část roku v Británii a část roku u nás v Bavorově, a povídala si s dětmi o svém velkém koníčku – o sledování a záchraně vzácného ptáka orlovce říčního.
Paní Bomber začíná svoje vyprávění: „Představte si hnízdo vysoko ve větvích mohutného stromu, možná borovice lesní, nebo na vrcholu telegrafního sloupu, téměř tak velké jako manželská postel, domov až šesti ptákům, kteří, až dorostou, budou mít rozpětí křídel více než 1,5 metru. Zde žije orlovec říční - pták, který byl ve většině Evropy v důsledku lidské činnosti téměř vyhuben." Na interaktivní tabuli zároveň on-line webkamera přenáší aktuální obraz, jak orlovec krmí mláďata či jak je samička ochraňuje pod svými křídly… Děti se zájmem poslouchají mnoho zajímavých informací, jako například že sameček je menší než samička, že orlovec udržuje ve svém hnízdě a okolí perfektní pořádek a že evropští jedinci migrují do Afriky, takže každý rok urazí až 10 000 km. Pozorují na videu, jak orlovec loví ryby či jak ochranáři kroužkují mláďata. Příslib, že v létě bude maketa orlovce ve skutečné velikosti k vidění v muzeu Malé světy, je pro všechny určitě důvodem k návštěvě tohoto krásného světa domečků pro panenky a dalších zajímavých objektů pro malé i velké.

Na následujících odkazech může každý milovník ptactva sledovat on-line hnízda orlovce v různých částech světa.
https://www.youtube.com/watch?v=c3waq6y7o00
https://www.youtube.com/watch?v=-x8Q2gH6nXE
https://www.ospreys.org.uk/webcam/333/
https://www.youtube.com/watch?v=EnXpDlnvbwI (Estonia)
https://www.youtube.com/watch?v=xiUh34t7j9M&feature=player_embedded_uturn (Poland)

Zde můžete nahlédnout do Malých světů, které najdete v Bavorově v ulici Dr. Mareše vedle knihovny: http://ceskedomeckypropanenky.blogspot.com/p/domecky-pro-panenky-modely-dalsi.html
 
 
TECHMANIA SCIENCE CENTER - květen 2019 PDF Print E-mail

První týden v květnu vyrazili naši třeťáci a čtvrťáci vlakem směr Plzeň, kde byl pro ně v plzeňské Techmanii připraven program Člověk a zvíře.

Expozice byla koncipovaná do tematických celků zaměřených na smysly, stavbu či výkon lidského těla. Člověka představila jako bytost logicky patřící mezi živé organismy naší planety. Děti mohly pomocí exponátů srovnat výkony či limity svého těla se zástupci zvířecí říše. Každý mohl otestovat např. schopnost svého oka s orlím zrakem, porovnat svůj sluch s delfíny či netopýry. Co myslíte - skočíme dál než blecha? Vidíme jako had? Máme stisk hyeny?

Po hlavním programu si žáci mohli vyzkoušet stovky dalších interaktivních exponátů. Některé byly veselé, jiné překvapující, ale všechny zajímavé. Hráli si a zároveň objevovali...


 
Škola v pohybu – duben 2019 PDF Print E-mail
Již podruhé strávil zástupce OFS Strakonice Tomáš Kostka s bavorovskými dětmi z 1. až 3. třídy dopoledne naplněné sportem. Zatímco podzimní cvičení probíhalo v tělocvičně a kromě fotbalových výkonů si děti užily dalších vtipných aktivit, dubnové setkání se odehrávalo na prostranství před školní družinou. V rámci projektu Škola v pohybu si malí sportovci zasoutěžili jednotlivě i ve skupinách, pobavili se při snaze o lepší výkony a hlavně si protáhli kostru. Další sportování na sebe nenechá dlouho čekat, cvičební úbory i botasky zahálet nebudou!
 
Den Země - duben 2019 PDF Print E-mail
Oslavy Dne Země si naše škola připomněla již v úterý 16. dubna poznávacím dopolednem a představením sokolníků. V první části dne se žáci 1. až 7. třídy postupně vystřídali ve velké tělocvičně, kde pro ně osmáci a deváťáci s paní učitelkou M. Jandovou přichystali jednotlivá stanoviště. Na těch si děti zopakovaly nebo se nově seznamovaly s informacemi a poznatky o třídění odpadu, druzích ovoce a zeleniny, zužitkování obilovin, názvech živočichů a jejich potravě, rozeznávaly ryby nebo plnily další smyslové aktivity. V učebně fyziky hlavně ti mladší pozorně sledovali detaily drobného hmyzu či části neživé přírody. Poté následovalo představení sokolníků a jejich svěřenců, které si děti mohly opatrně i pohladit nebo dokonce zkusit nechat některé přistát na ruce chráněné rukavicí. Při přelétání výra velkého nad hlavami dětí i učitelského sboru se všem tajil dech.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 23

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS