POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Soutěže
Začínající spisovatelé - březen 2009 PDF Print E-mail
Žáci čtvrtého ročníku si v hodinách českého jazyka povídali o tom, jak vzniká kniha. Sami pak měli možnost zahrát si na spisovatele. Dostali za úkol vymyslet napínavý příběh. Někteří požádali o pomoc rodiče, jiní si s úkolem poradili sami. Nakonec v tajném hlasování sami vybrali nejhezčí příběhy a rozhodli tak soutěž o nejlepšího začínajícího spisovatele.

Zde jsou některé z příběhů:

Nezapomenutelná dovolená
Klára Nosková
11.3 2009

  Celá naše rodina jela na dovolenou do Itálie. Jeli jsme z Bavorova autobusem na letiště do Brna. Přijeli jsme do Brna a čekali, až přiletí letadlo. “Letadlo už přiletělo“! volala jsem. Všichni jsme se zvedli a utíkali k letadlu. Usadili jsme se na místa a čekali, až vzlétneme. Mezitím jsem se koukala na krásný výhled z okna. Už jsme začali stoupat a všechno se zmenšovalo.
   Když jsme přiletěli do Itálie, jeli jsme do našeho apartmánu a vybalili si věci. Potom jsme začali mít hlad! Všichni jsme se domluvili, že se půjdeme najíst do restaurace. V restauraci jsme si všichni objednali vanilkový koktejl. Když jsme ho vypili, najednou jsme se začali zmenšovat!
„Co se děje“? zeptala se Pája.
“Zmenšujeme se“! odpověděla mamka.
“Ale proč“? zeptala se znovu Pája.
“Mohlo by to být z toho vanilkového koktejlu“! navrhla jsem.
“To je pravda“! řekl taťka.
 Najednou se okolo nás seběhli lidé a prohlíželi si nás. Jeden pán, který seděl vedle nás v restauraci, zavolal číšníka a ten se nestačil divit. Přemýšlel jak se to mohlo stát, až v tom ho napadlo, že nápoj připravoval nově přijatý student chemie. Zavolal si ho a zeptal se, co to má znamenat!
   Když nás student uviděl, tak se zaradoval a vysvětlil, že zkoušel jeho nový vynález, který měl za úkol zmenšit lidi. Číšník, který chtěl vyřešit problém mu nařídil, aby dal zase věci do pořádku. Mladý chemik rychle namíchal nápoj s látkou, která nás měla zvětšit.Všem dohromady stačila malá kávová lžička.
   Všechno dobře dopadlo, protože jsme se zvětšili zase do normální velikosti.
   Takže jsme se na dovolené v Itálii stali pokusnými králíky.

Parašutisté
Josef Dvořák

  Jednoho dne jsem se probudil a říkám si: co asi dnes budeme dělat? Když jsme se konečně vyhrabali z pelechu, šli jsme na snídani. U snídaně nás napdlo že půjdeme dělat Jeep. Jeep Wilis MB bylo vojenské vozidlo, kterým jsme byli osvobozeni od fašismu. Šli jsme do dílny a začali pracovat.
   Když jsme už udělali malí kus práce, taťkovi zazvonil mobil. Volal mu jeho kamarád Jára, ať jedem na letiště že tam přijeli parašutisté a chtějí skákat. Než jsme se vyloudali z dílny, tak si parašutisté dvakrát skočili a Jára už byl vyčerpaný, tak nám volal ještě jednou. A to už jsme byli ve Strunkovicích nad Blanicí. Když jsme dojeli na místo, parašutisté na nás už čekali. Jára se mě zeptal, jestli chci letět také. Já jsem neváhal a vběhl do letadla.
   Když jsme vzlétli s mým velmi oblíbeným letadlem Cessna, stoupali jsme a stoupali až jsme dostoupali do výšky 830 metrů, což znamená, že parašutisté vystupují z letadla. U Cessny znám jen dva prototypy :anglický a francouzký, my jsme měli fracouzský. Parašutisté vyskočili hned potom, co jim taťka řekl. Ale když parašutisté vyskočí, nechají po sobě otevřené dveře, protože v té rychlosti by nestihli vůbec nic. Když byli parašutisti asi 200 metrů od nás, taťka mi řekl, abych zavřel dveře. Já jsem se o to pokusil, ale málem jsem vypadl z letadla.
   Asi čtvrt hodiny potom taťkovi do motoru vlétlo hejno ptáků.a vysadil nám motor a ulétly dveře. A mě začla být zima. Začli jsme vyhlížet nějakou pěknou louku na přistání s Cessnou. Mysleli jsme si, že je to beznadějné, ale na konec jsme tam viděli takovou nehrbolatou louku a nebyla krátká. Když jsme přistávali, na konci dráhy se nám ulomilo kolo.
  Zavolali odtahovou službu. Odtáhli Cessnu a pro nás přijel Jára. Byla to moje velká životní zkušenost s leteckými komplikacemi, ale moc jsem se nebál, protože jsem věděl, že taťka situaci vyřeší.


Strašný i hezký sen
Martin Čužna
13.3.09

   Jednoho dne jsem si hrál na louce. Lezl jsem po stromech. Vtom se pode mnou prolomila větev. Když jsem spadl na zem, bolelo mě koleno. V tu chvíli mě něco trošku píchlo do zad. Otočil jsem se a hrozně jsem se lekl, byl tam triceratops. Měl jsem strach, ale byl jsem i šťastný protože, Triceratops je můj nejoblíbenější dinosaurus.
   Nabral mě na rohy a vyhodil si mě na záda.Vozil mě po louce. Najednou jsem uslyšel zuřivý řev a všimnul jsem si, že stromy kolem jsou vysoké aspoň třicet metrů. A teď to začalo! Z křoví vylezl tyranosaurus rex. Triceratops mě sundal ze zad a ukázal hlavou, jako že mám jít o kousek dál. Poslechl jsem a šel jsem trochu dozadu. Bál jsem se, že tyranosaurus rex sní mého nového kamaráda. Schoval jsem se za strom a díval se, co bude dál.
   Začali spolu bojovat. Na to jsem se nemohl dívat! Doufal jsem, že vyhraje triceratops. O něco později někdo zařval. Koukl jsem se, kdo. Byl to tyranosaurus rex a já jsem byl šťastný, že vyhrál triceratops.
   Najednou mě probudil zvonící budík a já jsem zjistil, že to byl jen sen. Byl jsem nešťastný, že už nemůžu být mezi dinosaury. A tak jsem díky snu zažil velké dobrodružství.


Králíček ocásek
Matouš Novák
13.3.09
   Jednoho dne se narodila malá králíčátka. Nebylo jich moc, ale byla moc pěkná. Máma Malvína na sebe byla moc pyšná, protože žádná jiná samice neměla tak pěkná králíčata.
Když začalo léto, tak všichni králíci byli ve výběhu na zahradě. Všem králíčkům se tam líbilo, až na jednoho. Maminka Malvína mu dala jméno Ocásek, protože pořád byl u maminčina ocásku. A ten malý nezbeda se v noci podhrabal a ráno vesele hopkal po okolí.
   Cestou potkal lišku Amálii. Protože králíček Ocásek byl ještě malý, myslel si, že si s ním liška bude hrát. Jenomže liška si vůbec nechtěla hrát. Myslela jen na to, jak králíčka sežrat. Liška šla na králíčka mazaně. Nejdřív, že si budou hrát na honěnou. Ale králíček Ocásek byl ještě malý a neuměl moc běhat. A tak lišce Amálii řekl, že si na honěnou hrát nechce. Liška už to nevydržela a po králíčkovi skočila. Naštěstí se králíček hbitě uhnul a před liškou se rychle schoval. Liška králíčka hledala, ale nenašla. Tak tedy odešla. Poté vylezl králíček Ocásek z houští, ve kterém byl schovaný, a uvědomil si, že tu nemá žádné kamarády. Hned si vzpomněl na domov. Stýskalo se mu po mamince a rozhodl se, že se vypraví domů.
   Když dorazil králíček Ocásek na mýtinu, uviděl domov, ve kterém přebýval. Dorazil až k plotu a uviděl maminku, brášky a sestřičky. Měl štěstí. Díra, kterou si vyhrabal, tam byla pořád. Ihned se rozběhl k mamince a už ho nikdy nenapadlo utéci. Hlavně že byl zase u maminčina ocásku.

 
Školní kolo soutěže v recitaci - únor 2009 PDF Print E-mail
Dne 18. února 2009 se konalo letošní školní kolo soutěže v recitaci. Zúčastnilo se více než padesát soutěžících. Většinou se zapojily děti z I.- IV. ročníku, z druhého stupně se přihlásilo jen 6 žáků. Nejúspěšnější postoupili do okresního kola, které se bude konat 5. března 2009 ve Strakonicích. V tomto kole bohužel nikdo z bavorovských recitátorů ocenění nezískal, přesto blahopřejeme všem účastníkům a děkujeme za reprezentaci školy.

Místo   Jméno Kategorie Vítězové 0. kategorie

Vítězové I. kategorie

Vítězové II. kategorie

Vítězové III. kategorie

Vítězové IV. kategorie
1.   Václav Kucul 0.
2.   Anna Křížová
  Sylva Křížová
 0.
3.   Marie Holátová
  Martin Lederer
 0.
1.   Tomáš Maxa
  Adéla Ťuková
 I.
2.   Kateřina Čechová
  Barbora Malá
 I.
3.   Radek Kubíček
  Lenka Študlarová
 I.
1.   Eva Petrášková  II.
2.   Klára Nosková  II.
3.   Jana Hynková
  Matouš Novák
 II.
1.   Václav Podlaha  III.
2.   Zbyněk Kašpar  III.
1.   Karolína Ťuková  IV.
2.   Michaela Vítovcová  IV.
3.   Lukáš Malý
  Michaela Nováková
 IV.

 
Soutěž ve slalomu PDF Print E-mail
V březnu 2008 se žáci 7. a 8. ročníku zúčastnili lyžařského výcviku v lyžařském středisku Horní Vltavice na Šumavě.
Kurz byl zakončen závodem ve slalomu.
Lyžaři byli rozděleni do čtyř kategorií.
Na fotografii jsou všichni,
kteří se umístili na 1. - 3. místě
  v některé z kategorií.

 
Poděkování za vzornou reprezentaci školy PDF Print E-mail
Ani na malé škole se neztratí výrazný talent. O tom nás přesvědčil žák ZŠ Bavorov Petr Novotný.
25. 1. 2007 se uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády kategorie D ( žáci osmých a devátých tříd ZŠ a tercie a kvarty víceletých gymnázií) – téma: Historie a současnost poznávání atmosféry. V letošním roce se zúčastnilo dvacet žáků z celého regionu Strakonicka.
Petr Novotný, žák 9.třídy, se stal celkovým vítězem, za sebou nechal soutěžící z velkých strakonických škol, dokonce i studenty vodňanského a strakonického gymnázia. V praktické části získal 30 bodů z 30 možných,
v teoretické části z možných l00 bodů získal 81 bod. Gratulujeme! Chemie je jeho koníčkem, ale stane se zřejmě i jeho budoucím povoláním. Rozhodl se pro studium na chemické průmyslovce v Praze.
Tentýž žák ještě reprezentoval naši školu v dějepisné olympiádě, kde obsadil pěkné 8. místo.

 
Blahopřejeme malým recitátorům PDF Print E-mail
Dne 7. března 2007 se v bavorovské škole konalo školní kolo soutěže v recitaci. Zapojilo se více než čtyřicet dětí ze všech ročníků. Nejúspěšnější postoupili do okresního kola, které se uskutečnilo koncem března ve Strakonicích. Blahopřejeme všem vítězům a přejeme hodně štěstí v dalších kolech soutěže.

Kategorie Jméno MístoMalí diváci se zájmem
poslouchají jednu z vítězek

Vítězka IV. kategorie
Anna Vačkářová

 
0. Tomáš Maxa 1.
0. Karel Kulík 2.
0. Barbora Malá 3.
I. Eva Petrášková 1.
I. Michaela Martínková 2.
I. Alena Hrnčířová 2.
I. Matouš Novák 3.
I. Alena Vojtová 3.
II. Nikola Vítovcová 1.
II. Pavel Kouba 2.
II. Hana Řezníková 2.
II. Jaroslav Moldavchuk 3.
III. Karolína Ťuková 1.
III. Lukáš Malý 2.
III. Petra Smržová 2.
III. Alena Pelouchová 3.
III. Adam Komínek 3.
IV. Magdalena Melková 1.
IV. Anna Vačkářová 1.
IV. Alena Stará 2.
IV. Eva Poláčková 2.
IV. Anna Sklenářová 3.
IV. Radka Pechová 3.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 Next > End >>

Page 7 of 7

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS