Máte doma potomka, která má rád hudbu, maluje nebo tančí? Přečtěte si v sekci Informace pro rodiče o zápisu do ZUŠ Vodňany, pobočka Bavorov.

Soutěže
Dopravní soutěž mladých cyklistů - duben 2019 PDF Print E-mail
Ve středu 24. 4. 2019 se naše škola jako již tradičně zúčastnila okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů ve Strakonicích. Soutěže se vždy účastní čtyřčlenná družstva (2 dívky + 2 chlapci) v kategorii mladší a starší. Soutěží se ve 4 disciplínách - jízda na dopravním hřišti podle pravidel, jízda zručnosti přes překážky, test z pravidel silničního provozu a zdravověda.

Na tuto soutěž se s dětmi připravujeme ve školní družině. Učíme se pravidla silničního provozu, vypracováváme testy, vysvětlujeme si křižovatky, učíme se základy první pomoci, které si děti zkouší prakticky na sobě navzájem.
Učení děti moc baví, opakují si i doma a určitě si uvědomují, že získané vědomosti a dovednosti se jim hodí i v běžném životě, ne jen na soutěži.

V předešlých letech jsme absolvovali cestu do Strakonic i zpět linkovým autobusem vždy s přestupem a čekáním a výšlapem pěšky až k ZŠ Poděbradova. Tetokrát nám tento soutěžní den začal příjemně tím, že jsme si mohli o hodinku přispat a do Strakonic odjet objednaným mikrobusem hrazeným z příspěvků SRPDŠ, což bylo pro nás nevyčíslitelnou pomocí. Na místo jsme dorazili bez stresu a běhu.

Letos jsem 1. kategorii sestavila z úplných nováčků (Vojtěch Švojgr 4. r., Zuzana Kučerová 5. r., Johana Sedláčková 5. r., Václav Ebel 6. r.). Děti se tedy zúčastnily této soutěže poprvé a vedly si moc dobře. Přes počáteční trému a nejistotu vše zvládly na jedničku podtrženou. Při jízdě na kole měl trochu problém čtvrťák Vojta, protože pro něj i to nejmenší kolo bylo moc vysoké. Ale s jízdou si poradil výtečně a bez karambolu.

Jako každý rok ani letos počasí úplně nepřálo. Foukal nepříjemný ledový vítr, byla nám všem zima, ale na skvělých výkonech dětí to nic neměnilo. Očekávané sluníčko a oteplení se začalo projevovat až při vyhodnocení v závěru soutěže. A o to víc nás zahřálo, když jsme byli pořadateli vyhlášeni jako vítězné družstvo na 1. místě. Páťačka Zuzka byla vyhodnocena jako nejlepší dívka v mladší kategorii, tedy s nejmenším počtem trestných bodů.

29. 5. nás čeká krajské kolo v Jindřichově Hradci a do té doby ještě hodně práce a učení.

Pěvecká soutěž - březen 2019 PDF Print E-mail
Školní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek 2019 se na naší škole konalo ve středu 27. března. 40 soutěžících dětí (12 chlapců a 28 děvčat, dvě dua) podpořili svým potleskem také spolužáci z 1. až 4. třídy a samozřejmě učitelská porota. Jako již tradičně probíhalo pěvecké klání po třídách či kategoriích od nejmladších až po ty nejstarší. Porota neměla zvláště u těch mladších účastníků vůbec jednoduché rozhodování o umístění na prvních třech postech v odpovídajících kategoriích, proto několikrát rozdělila stejné místo více dětem. Úplně všem zpěváčkům patří za snahu velká pochvala.
Kategorie - lidová píseň:
Kategorie - 1. třída
Kategorie - umělá píseň:
Kategorie - IV. - 8., 9. třída
1. místo – Jolana Brejníková - postup do okr. kola
Ve strakonickém okresním kole si ve čtvrtek 11. dubna umístění na třetí příčce vyzpívala Maruška Kulíková – blahopřejeme.

Recitace - únor 2019 PDF Print E-mail

V úterý 26. února proběhlo v naší škole, tak jako každý rok, školní kolo recitační souteže. Všichni recitátoři si zaslouží za své výkony velkou pochvalu. Především prvňáčci, pro které byla recitační soutěž premiérou. Jsme rádi, že i na druhém stupni se našli žáci, kteří mají o recitaci zájem. Bylo velmi obtížné zvolit vítěze, jelikož výkony žáků byly vyrovnané.

Výsledky:           0. kategorie /1. třída/

1. místo - Nancy Fárková, David Matějka

2. místo - Václav Ludačka

3. místo - Tereza Koubová, Anežka Beránková

1. kategorie /2. a 3. třída/

1. místo - Ondřej Čada

2. místo - Daniel Miler, Jakub Ebel

3. místo - Adéla Kolafová, Lucie Šafránková, Marie Sekyrová, Michal Michálek

2. kategorie /4. a 5. třída/

1. místo - Johana Sedláčková, Vojtěch Švojgr

2. místo - Filip Zach

3. místo - Matěj Gabriš

3. kategorie /6. a 7. třída/

1. místo - Eva Hájková, Václav Ebel

2. místo - Vítek Miler

3. místo - Kateřina Gabrišová, Matouš Jan Kavan

4. kategorie /8. a 9. třída/

Čestné uznání - Eliška Dudová

I v okresním kole byli žáci úspěšní. Ocenění si odnesli v I. kategorii Ondřej Čada a ve II. kategorii Johana Sedláčková. Srdečně gratulujeme.

Matematický KLOKAN - březen 2019 PDF Print E-mail
Výsledky soutěže v rámci naší školy:

Kategorie Cvrček

Švíková Denisa IX. 50
Šuba Daniel VIII. 49

Matematický KLOKAN - březen 2019 PDF Print E-mail
 V březnu 2019 proběhla opět matematická soutěž Matematický KLOKAN. Naše škola se tradičně zapojuje do všech kategorií. Zde jsou výsledky nejlepších řešitelů v rámci ZŠ Bavorov.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 Next > End >>