POZOR - důležité! V sekci Informace pro rodiče najdete údaje o provozu školy v době hlavních prázdnin. 
Přečtěte si o zajímavých akcích našich žáků a prohlédněte si nové fotky ve fotogalerii!

Vyhledat

Partnerské školy
Setkání se zástupci partnerské školy NMS Liebenau - květen 2019 PDF Print E-mail
Na letošní rok plánovaná schůzka s kolegy z partnerské školy v hornorakouském Liebenau se uskutečnila na půli cesty mezi našimi městy, a to v Kaplici ve čtvrtek 8. května. V příjemném prostředí Kino kavárny debatovali u ,,kulatého stolu“ čtyři zástupci bavorovské školy v čele s paní ředitelkou Janou Sedláčkovou, z Liebenau dorazil pan ředitel Alfred Karrer s kolegyní a svými překladatelskými schopnostmi nám jako již tradičně byli nápomocni naši dlouholetí přátelé paní Hadwig Vogel a organizátor celé akce Bernie Riepl. Obsahem jednání bylo především plánování další přeshraniční spolupráce našich škol, konkrétní náplň společných aktivit a hlavně záměr dlouhodobější komunikace mezi žáky. Během diskuse byl zpracován návrh projektu, jenž by probíhal vždy v tříletém cyklu a zapojili by se do něj již žáci od 4. třídy, kteří právě začínají s cizím jazykem. Jako hlavní program společných setkání dětí byly navrženy sportovní aktivity dle možností obou škol. V závěru shledání jsme byli přijati v místní knihovně, kde jsme stvrdili společné partnerství a přeshraniční přátelství.

 
Sportování bez hranic - květen 2018 PDF Print E-mail
V rámci projektu Sport bez hranic přivítala naše škola v pátek 25. května čtyřicítku rakouských dětí s jejich učiteli i panem starostou z Liebenau a další hosty, tlumočníky. Žáky obou škol čekalo během dne nejen společné sportování, ale mnohé bavorovské školáky i první příležitost k dorozumívání se v němčině. Při navazování přátelství se všem naskytla také příležitost pro vzájemné porovnání znalostí anglického jazyka. Pro účastníky projektu byly připraveny turnaje ve fotbale, vybíjené, florbalu a dalších sportech i hrách. Z financí získaných z dotačního programu Jihočeského kraje Podpora sportu byla nejlepší družstva odměněna za své výkony poháry, na sportovce čekaly diplomy, medaile a nové míče. Město Bavorov pro děti přichystalo dorty a sladkosti, ČEVAKu patří dík za pitný režim a příspěvek na občerstvení malých i velkých hostů. Rakouské děti si mezi sportováním stačily prohlédnout Malé světy a bavorovskou síň tradic, pochutnaly si na obědě ve školní jídelně. Společné rozloučení ve velké tělocvičně se neobešlo bez příslibu další spolupráce.
 
Co mají společného lyže a angličtina? - březen 2017 PDF Print E-mail
Obojí jsme si užili na zájezdu v Rakousku!

Wintersporttag – Zimní sportovní den - tak nazvali naši přátelé z rakouského Liebenau další partnerské setkání, které se tentokrát konalo v jejich krásné horské obci v Horním Rakousku.
Po příjezdu nás v hale školy přivítal nový pan ředitel Alfréd Karrer a starosta obce Erich Punz. Žáci partnerské školy nám zazpívali hezkou písničku o tom, jak lyžaři sviští po sjezdovce a naladili nás tak na program setkání.
Celý den se nesl v duchu zimních sportů. Účastníci byli jako obvykle rozděleni do smíšených skupin. První skupina měla na programu sjezdové lyžování, další dvě skupiny se seznamovaly s během na lyžích a zahrály si zábavné hry v místním školním bazénu. Všude zněla převážně angličtina, protože to je společný jazyk, kterým se s našimi partnery většinou domlouváme.
Všichni účastníci byli nadšení a učitelé mohli svoje svěřence pochválit za velkou snahu o využití byť zatím ještě omezených znalostí angličtiny. Určitě byly navázany nové kontakty a snad vznikla i některá nová mezinárodní přátelství.
Naši rakouští partneři navrhli, že bychom se mohli vrátit k původnímu plánu setkávání, tedy pořádat společné akce každý rok, jako tomu bylo v počátcích našeho partnerství. My jsme s radostí nabídku přijali a těšíme se, že rakouské žáky i kolegy učitele za rok přivítáme opět v Bavorově. Chcete-li si přečíst krátký článek o našem setkání v rakouském tisku, klikněte zde.

 
Help the world to smile - leden 2017 PDF Print E-mail
Milí přátelé, v říjnu loňského roku jsme zveřejnili první informace o naší účasti v mezinárodním projektu Help the world to smile. Slíbili jsme, že se s vámi podělíme o naše další zážitky a zkušenosti.

V rámci plnění úkolů jsme se věnovali mnoha aktivitám. Nejprve jsme zpytovali své hlavinky a ptali se sami sebe, co nám vyloudí úsměv na tváři. Totéž udělali i naši partneři z českého Mostu a studenti dvou gymnázií - v Rumunsku a Polsku. Svoje závěry jsme zveřejnili v eTwinningovém společném prostředí zvaném Twinspace. Stejnou otázku jsme pak pokládali dětem i dospělým v ulicích našich měst. Zpočátku jsme se trochu styděli, ale nakonec jsme se předháněli, kdo získá víc odpovědí. Výsledky průzkumu jsme opět publikovali na Twinspace a porovnávali si závěry ze všech zemí. Dá se říci, že Čechům, Polákům i Rumunům dělají radost podobné věci - rodina, přátelé, zdraví, peníze, ale třeba taky hezká písnička, dobré jídlo, hezké počasí nebo úspěch v práci. Potěšilo nás, že nikdo z dotazovaných nás neodmítl, všichni se na nás hezky usmáli a všichni nám dovolili nafotit si naše dotazování a zveřejnit je na internetu. Moc všem děkujeme za vstřícnost! Video najdete zde.

Dalším úkolem bylo potěšit své okolí slovy chvály, napsanými na lístečcích a vylepšenými malými smajlíky. A opět se nám dařilo - všichni obdarovaní se na nás opravdu usmáli!

Čeští kamarádi z Mostu pro nás prostřednictvím videa zazpívali krásnou anglickou písničku It´s time to be happy - Je čas být šťastný. Líbila se nám tak moc, že jsme se ji naučili a také jsme ji pro všechny ostatní nahráli na video (k vidění zde). Polská děvčata nám pro změnu zazpívala písničku Don´t worry, be happy.

Další velmi zajímavý úkol vyžadoval, abychom použili vlastní fantazii. Každý tým zveřejnil tři fotografie, na kterých byli usmívající se lidé. Týmy pak vzájemně psaly krátké věty nebo celé úvahy a příběhy, které měly vysvětlit, proč se asi lidé na obrázcích usmívají. Rumunský tým napsal k našim fotkám opravdu dojemná slova, najdete je spolu s fotkami u nás ve škole na nástěnce.  

V prosinci jsme naše dobré skutky rozšířili o vánoční přání. Vyrobili jsme jich tolik, abychom mohli obdarovat všechny projektové partnery. Přání jsme odeslali poštou ještě před začátkem vánočních prázdnin a těšili jsme se na poštu z Mostu, z Polska a Rumunska. A světe, div se, přání ode všech opravdu došla! S netrpělivostí jsme otevírali plné obálky a obdivovali se originálním přáním od našich nových přátel. Při vánoční besídce jsme jim natočili další video, tentokrát jsme jim zazpívali českou koledu Vánoce, Vánoce přicházejí. Na oplátku jsme se mohli podívat na fotografie, jaký vánoční stromek nebo výzdobu mají v Mostu, v Trzciance nebo v Buzau.

Na závěr nahráli všichni partneři rozlučkové video (naše video najdete zde) a každý účastník dostal prostor na společné nástěnce, aby vyjádřil svoje dojmy a zkušenosti z účasti na projektu. Všichni se shodli na jedné důležité věci - je moc příjemné dělat lidem radost a stojí za to snažit se, aby se svět kolem nás usmíval!

A ještě malá pochvalná poznámka na závěr - náš projekt získal v Rumunsku národní certifikát kvality. Toto ocenění je vnímáno zejména jako prestižní záležitost a není spojeno s hmotnou odměnou. I přesto jsme na něj velmi pyšní, neboť předurčuje náš projekt k tomu, aby se stal vzorovým pro všechny začínající eTwinnery. O národní certifikát kvality se budeme ucházet i v České republice a věříme, že si ho za dobře odvedenou práci zasloužíme!
 
Help the world to smile - říjen 2016 PDF Print E-mail
Koncem října vstoupili žáci 5. třídy do mezinárodního eTwining-projektu „ Help the world to smile“ („Pomáhejme světu, aby se usmíval“). Spolu s dalšími českými dětmi z Mostu a se žáky polského a rumunského gymnázia se seseznámili s Mezinárodním dnem úsměvu (http://www.worldsmileday.com/index.php/article-index/item/373-about-world-smile-day).
V rámci projektu budou dále provádět průzkum ve svém nejbližším okolí, aby zjistili, co lidem udělá radost, co je přiměje usmát se. Budou se snažit o zlepšení vztahů mezi lidmi, potěší ostatní dobrými skutky, aby tak vyloudili na jejich tvářích úsměv. Všechny aktivity budou dokumentovat a sdílet své zážitky a zkušenosti ve společném prostředí TWINSPACE na internetu.
První výstup – fotografie veselých a smutných tváří – si můžete již nyní prohlédnout ve školní webové Fotogalerii. Poznáte jak se cítí děti na fotografiích? Výraz ve tvářích nám o člověku může hodně napovědět.
Velkým přínosem celého projektu je také aktivní využití znalostí angličtiny. Žáci se musí svým partnerům anglicky představit a pomocí jednoduchých vět a frází můžou s kamarády z Polska a Rumunska navázat kontakt, i když neznají jejich mateřský jazyk.
Zaujal vás náš projekt? Po jeho zakončení vám určitě napíšeme podrobnosti!
 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

Page 1 of 2

Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS