Dopravní soutěž mladých cyklistů - duben 2019 PDF Print E-mail
Ve středu 24. 4. 2019 se naše škola jako již tradičně zúčastnila okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů ve Strakonicích. Soutěže se vždy účastní čtyřčlenná družstva (2 dívky + 2 chlapci) v kategorii mladší a starší. Soutěží se ve 4 disciplínách - jízda na dopravním hřišti podle pravidel, jízda zručnosti přes překážky, test z pravidel silničního provozu a zdravověda.

Na tuto soutěž se s dětmi připravujeme ve školní družině. Učíme se pravidla silničního provozu, vypracováváme testy, vysvětlujeme si křižovatky, učíme se základy první pomoci, které si děti zkouší prakticky na sobě navzájem.
Učení děti moc baví, opakují si i doma a určitě si uvědomují, že získané vědomosti a dovednosti se jim hodí i v běžném životě, ne jen na soutěži.

V předešlých letech jsme absolvovali cestu do Strakonic i zpět linkovým autobusem vždy s přestupem a čekáním a výšlapem pěšky až k ZŠ Poděbradova. Tetokrát nám tento soutěžní den začal příjemně tím, že jsme si mohli o hodinku přispat a do Strakonic odjet objednaným mikrobusem hrazeným z příspěvků SRPDŠ, což bylo pro nás nevyčíslitelnou pomocí. Na místo jsme dorazili bez stresu a běhu.

Letos jsem 1. kategorii sestavila z úplných nováčků (Vojtěch Švojgr 4. r., Zuzana Kučerová 5. r., Johana Sedláčková 5. r., Václav Ebel 6. r.). Děti se tedy zúčastnily této soutěže poprvé a vedly si moc dobře. Přes počáteční trému a nejistotu vše zvládly na jedničku podtrženou. Při jízdě na kole měl trochu problém čtvrťák Vojta, protože pro něj i to nejmenší kolo bylo moc vysoké. Ale s jízdou si poradil výtečně a bez karambolu.

Jako každý rok ani letos počasí úplně nepřálo. Foukal nepříjemný ledový vítr, byla nám všem zima, ale na skvělých výkonech dětí to nic neměnilo. Očekávané sluníčko a oteplení se začalo projevovat až při vyhodnocení v závěru soutěže. A o to víc nás zahřálo, když jsme byli pořadateli vyhlášeni jako vítězné družstvo na 1. místě. Páťačka Zuzka byla vyhodnocena jako nejlepší dívka v mladší kategorii, tedy s nejmenším počtem trestných bodů.

29. 5. nás čeká krajské kolo v Jindřichově Hradci a do té doby ještě hodně práce a učení.

Štafetový pohár pro mladší žáky - květen 2017 PDF Print E-mail
Dne 2. května 2017 se 16 dětí z I. stupně naší základní školy zúčastnilo soutěže "Štafetový pohár", která je organizována DDM Strakonice a konala se v ZŠ Dukelská ve Strakonicích. Naši školáci jeli na tuto akci poprvé, soutěžili ve skoku z místa, štafetových bězích a hodu medicinbalem. Naše štafeta vybojovala 5. místo, v doplňkové disciplíně ,,skok z místa" získala žákyně 3. třídy Jana Brdová bronzovou medaili. Gratulujeme!

Dopravní soutěž - duben 2017 PDF Print E-mail
Koncem dubna se naši žáci zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů ve Strakonicích. Ve druhé kategorii se bavorovské družstvo umístilo va výborném druhém míéstě. Srdečně gratulujeme všem členům družstva. Výsledkové listiny obou kategorií najdete zde: 1. kat., 2. kat.

Předmájový běh městem Vodňany - duben 2016 PDF Print E-mail
Ve čtvrtek, dne 28. dubna 2016, se ve Vodňanech uskutečnil 30. ročník Předmájového běhu, který organizuje mimo jiné i náš bývalý pan ředitel Gribáč. Dobrovolně se zúčastnili i žáci Základní školy v Bavorově. Vlakem jsme dojeli do Vodňan a došli jsme k restauraci Družba. Zde už probíhaly přípravy na závody. Běžci se rozdělovali do svých kategorií. Během závodu se střídalo rozmanité počasí, tak jak je to o aprílu zvykem, na chvíli skrze mraky prosvitly paprsky slunce, ale vesměs bylo velmi studené a sychravé počasí. Na běžeckém okruhu byly kaluže plné vody, což závodníkům znepříjemnilo průběh závodu. Kvůli nepřízni počasí mnozí závodníci odstoupili. I přes nepříznivé podmínky a špatné počasí se do Vodňan vydalo přibližně deset žáků z Bavorova z toho se čtyři se umístili na stupních vítězů. Byli to Filip Kuba, Marek Beránek, Václav Ebel a Veronika Kubová- gratulujeme.
       P. Harvalík a V. Pudivítr

Lyžařský výcvik - únor 2014 PDF Print E-mail
I letošní lyžařský výcvik, který se jako každoročně konal na šumavském Zadově, jsme ukončili tradičním závodem ve slalomu. Všichni žáci jeli naplno a projeli cílem. Dokonce jeden z řad začátečníků se probojoval k medaili. A zde jsou jména vítězů.
Hoši:
1. místo: Karel Kulík