POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Hnízdo ilustrace - březen 2019 PDF Print E-mail
Do Hnízda ilustrace do písecké Sladovny se v úterý 5. 3. vydaly 1. a 2. třída, aby zde objevily krásu ilustrací v knihách pro děti. Obrázky známých českých ilustrátorů oživují hrdiny dětských příběhů, provází texty a rozvíjí fantazii malých čtenářů. Současně si školáci mohli pohrát s dalšími rekvizitami, přemisťovat obrazové zvětšeniny a tak tvořit nové a nové série, sestavovat obří písmena ve slova, potěšit se s velkým krtečkem nebo hledat v knihách půvabné ilustrace K. Čapka, Z. Milera, J. Lady, J. Trnky či ilustrátorů současných, například P. Nikla, M. Tiché a mnoha dalších. Samy děti si vyzkoušely roli ilustrátora, když po poslechu pohádky měly za úkol namalovat k příběhu vlastní obrázek. Kdo ví? Možná se někdo z nich ilustrátorem opravdu stane … Druhým zastavením ve Sladovně byl program o včelách. I tady se dětem moc líbilo, dozvěděly se zajímavosti o jejich životě a pochutnaly si na medu.
 
Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS