POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Včela - tajuplný výlet za sluncem PDF Print E-mail
V lednu vyrazili naši třeťáci a čtvrťáci opět do písecké Sladovny. Zde pro ně byla připravena výstava Včela - tajuplný výlet za sluncem. Interaktivní výstavou malé návštěvníky provázel lektor. Na začátku je přivítal jako Strážce úlu, se kterým hovořili o tom, že kdo chce vstoupit dovnitř, neměl by v sobě mít negativní emoce, jako třeba strach, protože včely jsou velmi vnímavé. Poté se děti ocitly v roli včel a zažily si úl všemi smysly, dokonce objevily ukrytý hrneček medu a mohly ochutnat. Vyzkoušely si i role dělnic a trubců a nakonec byly zavolány ke královně, která je poprosila o pomoc, aby zabezpečily úl potravou a vším, co je potřeba. Děti byly opravdu okouzleny tajuplným životem tohoto pracovitého a neuvěřitelně inteligentního hmyzu.
Dopoledne ve Sladovně si žáci ještě zpestřili návštěvou Svíčkárny, kde si kromě svíčky vyrobili sůl do koupele a mýdlo. Všem se výrobky velmi povedly a těšili se, jak s nimi obdarují rodiče nebo sourozence.
 
Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS