POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Setkání se žáky z partnerské školy v Liebenau - květen 2015 PDF Print E-mail
Ve středu 20.5.2015 nás přijeli navštívit žáci a učitelé z naší partnerské školy v Liebenau. Po slavnostním zahájení, které proběhlo ve velké tělocvičně, následoval kulturní program v podobě vystoupení školního sboru a taneční skupiny, která předvedla ukázku orientálních tanců. Čeští i rakouští žáci se poté rozdělili do skupin a společně se vydali řešit vědomostní kvíz, který se tematicky týkal obou partnerských měst. Žáci využili jedinečné příležitosti vyzkoušet si své komunikační schopnosti v angličtině i v němčině. Někteří si ve skupinkách dokonce vyměnili své kontakty na sociálních sítích a těší se na další komunikaci s novými kamarády.
Po společném obědě jsme vyrazili do Vodňan, kde jsme navštívili Střední rybářskou školu s muzeem rybářství. Prohlédli jsme si expozice týkající se nejen ryb, ale i zvířectva vyskytujícího se okolo vodních toků. Zejména nás nadchla prohlídka akvárií se vzácnými druhy ryb z různých konců světa. Součástí prohlídky byla také návštěva výzkumného ústavu s odbornou přednáškou týkající se jeseterů a jejich líhně, kde jsme si mohli prohlédnout jesetery v různých stádiích vývoje.
I přes nepřízeň počasí si akci obě školy velmi užily a těší se na další spolupráci.

 
Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS