POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Návštěva Liebenau - březen 2013 PDF Print E-mail
V úterý 5. března 2013 se vydal autobus obsazený 45 žáky z 6. až 9. třídy se svými učiteli a naložený patřičnou výbavou do naší partnerské školy v Liebenau, kde byl tentokrát pro všechny vyznavače pohybu připravený program sestávající z různých zimních sportů. Dostatek sněhové pokrývky a jasné slunečné počasí v nadmořské výšce 970 m vytvořily ideální podmínky k prožití příjemného dne ve společnosti nově nabytých kamarádů. Při jízdě na sjezdových či běžeckých lyžích, chůzi na sněžnicích, bruslení, metané nebo skupinových hrách děti pomocí znalostí z německého či anglického jazyka komunikovaly se svými vrstevníky z Rakouska a navazovaly přátelství. Během dne si žáci také prohlédli nově vybavenou školu a seznámili se s jejím nejbližším okolím. Pro všechny byl zajištěný oběd v malém občerstvení přímo u sjezdovky - vyhládlí sportovci si mohli vybrat picu nebo tradiční Schnitzel (řízek) se salátem. Setkání se zúčastnili nejen ředitelé škol, kteří porovnávali pedagogické záležitosti, ale i starostové obou měst, jejichž společná řeč se dotkla mnoha témat ze života sousedících zemí. Bezpochyby nepostradatelný při tlumočení byl opět náš rakouský kolega Bernhard Riepl. Při loučení se nešetřilo úsměvy a díky. Už se těšíme na příští setkání za dva roky, které se bude odehrávat v režii naší školy.
 
Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS