POZOR - důležité! Měníme banku! Od 1. 6. 2019 dochází ke změně účtu školní jídelny pro úhradu stravného.
Nové číslo je: 287836488/0300

Vyhledat

Partnerské setkání - červen 2010 PDF Print E-mail
V úterý 8. června nás přijeli navštívit žáci a učitelé z partnerské školy v rakouském Liebenau a naší školou se v tento den nesly kromě češtiny hned dva světové jazyky – němčina a angličtina. Starší žáci, kteří se již mnoho let učí německy, měli konverzaci o něco jednodušší a k radosti pana učitele Vlčka se většina z nich opravdu snažila uplatnit své znalosti a s rakouskými kamarády se dorozumět.
Žáci pátého ročníku se zase pokoušeli konverzovat anglicky. Vzhledem k tomu, že v HS Liebenau se angličtina vyučuje jako hlavní cizí jazyk, byli i oni úspěšní a dověděli se alespoň základní informace o rakouských žácích, kteří s nimi ve smíšených skupinách strávili celý den.
Letošní setkání zahájili jako obvykle ředitelé škol pan Alois Gribáč a pan Josef Hackl. Následovala počítačová prezentace o České republice a Rakousku, kterou připravili a komentovali žáci obou škol ve spolupráci se svými učiteli. O překlad se postaral pan Bernhard Riepl a jeho kolegyně Miroslava z jazykové školy Polyglot.
Po prohlídce školy a společném obědě ve školní jídelně se všichni aktivní účastníci rozdělili do dvou skupin. První z nich se vydala na Libín. Zájemci mohli absolvovat trasu v tamním lanovém centru a vystoupat na Libínskou rozhlednu s překrásným výhledem do jihočeské krajiny. Druhá skupina odjela do Prachatic. Čeští žáci a žákyně se stali průvodci a ukázali Rakušanům pamětihodnosti města. Právě tady museli nejvíc použít němčinu a pokusit se o konverzaci s cizinci bez pomoci učitele. A kdo z vás to zkusil, ten ví, že to není vůbec jednoduché!
Později odpoledne se skupiny vyměnily a nakonec se všichni sešli v Prachaticích, aby se rozloučili a vydali se na cestu do svých domovů. Tak zase za dva roky na viděnou...
 
Copyright @ ZŠ Bavorov, připravil Laky&JHS